הפגנת ראשי רשויות ביהודה ושומרון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר בנט: "רה"מ הבטיח להחזיר את העוצמה לצה"ל - זה עוד לא קרה"

שרים רבים הגיעו להפגנת ראשי הרשויות ביהודה ושומרון בדרישה להביא למיגור הטרור ולהחזרת הביטחון. יו"ר הבית היהודי תקף את התנהלותו של נתניהו. שרים אחרים תקפו את מערכת המשפט
מיכאל שמש, גילי כהן וכרמל דנגור
16 בדצמבר 2018
11:02
עודכן ב 21:53

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט מותח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר כי למרות שלפני כשבועיים הבטיח להחזיר את העוצמה לצה"ל - זה עוד לא קרה. ביחד עם שרים נוספים בממשלה נאם בנט בהפגנת ראשי הרשויות ביהודה ושומרון שמחו מול משרד ראש הממשלה על היעדר הביטחון במועצותיהם.


בנט אמר כי "ידינו קשורות מאחורי הגב בגלל 'פייק משפט ופייק מוסר'". הוא ציין כי מפלגתו תביא לאישור את חוק גירוש המחבלים שראש הממשלה ביקש לדחות את הגשתו שלוש פעמים: "הפעם אנחנו לא מסכימים. החוק יעלה ואז נראה מי בעד ומי נגד. ראש הממשלה הבטיח להרוס בתי מחבלים תוך 48 שעות ועוד לא הרסו 106 בתי מחבלים. אני קורא לראש הממשלה: 'הבטחת – תקיים'".


שרת המשפטים איילת שקד מהבית היהודי אמרה בהפגנה כי: "אף מדינה מתוקנת לא היתה מאפשרת העברת משכורות מנופחות למחבלים". בהפגנה השתתפו גם השרים אורי אריאל מהבית היהודי, יואב גלנט ואלי כהן מכולנו ושרי הליכוד אופיר אקוניס, חיים כץ, זאב אלקין ויריב לוין שהאשים כי מערכת המשפט כובלת את ידי הממשלה: ״הגיע הזמן למעשים, הגיע הזמן להשתחרר מהכבלים המשפטיים המלאכותיים שמטילים עלינו כל הזמן. הגיע הזמן להעביר היום בוועדת השרים לענייני חקיקה את חוק ההתיישבות הצעירה וגם לקדם בניה בהיקף רחב בתשובה לאותם רוצחים שפלים. במקום שבו רוצחים יהודים רק בגלל היותם יהודים- זה המקום בו צריכה לקום התיישבות חדשה, צעירה וחזקה באלון מורה, בנופי נחמיה, בעפרה, בהר ברכה, וזה הכיוון אליו נלך בעוצמה, במלוא הכוח ובנחישות".


השר זאב אלקין צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי דרישת הציבור וראשי הרשויות ביהודה ושומרון לביטחון ולמענה התיישבותי מוצדקת לחלוטין. "הגעתי להזדהות איתם ואני בטוח שבישיבת הממשלה וגם בקבינט יעלו פתרונות שונים. אין ספק שאחת מהתשובות הטובות לניסיון של המחבלים לגרש אותנו מיו"ש זה להעמיק שורשים, לחזק את הבניה, ולהסדיר את ההתיישבות הקיימת".

בתגובה להשתתפות שרי הממשל בהפגנה אמר יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "אין בדיחה עצובה יותר משרי ממשלה וקבינט שמפגינים נגד עצמם. צה״ל והשב״כ התריעו שוב ושוב בדיונים בטחוניים שהשטח עומד בפני התלקחות. במקום לצאת למהלך מדיני מעמדת כוח, במקום לנצל את התיאום הבטחוני לדיכוי הטרור, נתניהו לא עשה כלום והשרים היו עסוקים בעיקר בהדלפות. עכשיו הם מוחים על כך שהם עצמם הפקירו את הבטחון. לראשונה מזה ארבע שנים אפשר להסכים איתם".