פיגוע ירי בגבעת אסף 13.12.18
הדס פרוש פלאש 90

"קשה לראות אותו כך": אמו של הפצוע מגבעת אסף

מוסיף להיות אנוש מצבו של נתנאל פלבר שנפצע בפיגוע הירי סמוך לגבעת אסף. אמו סיפרה כיצד קיבלה את הבשורה על פציעתו. אחיו ואחותו סיפרו על מצבו וביקשו מעם ישראל להתפלל למענו
ורד פלמן
16 בדצמבר 2018
14:55

מצבו של החייל נתנאל פלבר, שנפצע ביום חמישי בפיגוע הירי סמוך לגבעת אסף מוסיף להיות אנוש הבוקר (ראשון). פלבר, בן 21 תושב רעננה נורה בראשו והוא מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם. אחיו דניאל ועדינה סיפרו כי מצבו יציב והוא מורדם ומונשם. הם ביקשו מהציבור להתפלל לרפואתו.

אמו של נתנאל, ג'ודי פלבר אמרה כי קשה לה מאוד לראות את בנה במצבו. היא סיפרה כיצד קיבלה את הבשורה על פציעתו בפיגוע: "בעלי ואני עובדים מהבית וקראנו את הידיעות באינטרנט כשהגיעה הנקישה בדלת. היא לא נשמעה כמו אף נקישה אחרת ששמעתי. אז ראיתי את החיילים. זה היה איום ונורא. לא אשכח את זה. לא ידענו מה לחשוב. זה לא זמן שאפשר לחשוב". ג'ודי פלבר סיפרה שתמיד פחדה מהמקום שבו נמצא בנה "אבל הוא היה כל כך גאה במה שעשה ונינוח עם הכול, כך שפחות פחדתי עליו".

דניאל ועדינה פלבר אמרו כי אחיהם, נתנאל, אהב מאוד את שירותו הצבאי. "הוא אהב לשמור על עם ישראל וקיבל המון תמיכה מהתושבים בבית אל. הם אירחו אותו שם בשבתות ובחנוכה", אמר דניאל. אחותו עדינה סיפרה כי שאלה אותו פעם אחת למה הוא לא מבקש להשאיר את נשקו האישי בבסיס כשהוא יוצא הביתה. "הוא אמר לי שהוא מסתובב עם הנשק בכל מקום כדי שיוכל לשמור על האזרחים".

בפיגוע בצומת גבעת אסף שבבנימין נהרגו ביום חמישי שני לוחמי צה"ל: סמ"ר יובל מור יוסף בן 20 מאשקלון וסמל יוסף כהן בן 19 מבית שמש. השניים היו חבריו ליחידה של נתנאל פלבר. צעירה נוספת נפצעה בינוני.

תגיות:
פיגוע