מטוס אל על
צילום: משה שי, פלאש 90

אל על דורשת: פיצוי כספי בגלל טיסות אייר אינדיה להודו

החברה פנתה לגורמים ממשלתיים והסבירה כי "היתרון הבלתי הוגן" שממנו נהנית החברה ההודית גרם להפסדים משמעותיים. חוות דעת קבעה כי אל על הוזילה משמעותית את כרטיסי הטיסה להודו - בכ-200 דולר
ליאל קייזר
16 בדצמבר 2018
22:03

חברת אל על דרשה מהמדינה פיצוי כספי משמעותי בעקבות כניסת חברת התעופה אייר אינדיה לקו הטיסה להודו והעובדה שמתאפשר לה לטוס מעל סעודיה, בניגוד לחברה הישראלית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (ראשון) כי אל על פנתה במכתב לגורמים ממשלתיים והסבירה כי "היתרון הבלתי הוגן" שממנו נהנית החברה ההודית גרם לה להפסדים משמעותיים.


גורמי מקצוע בממשלה ציינו כי חוות דעת כלכלית שמקובלת עליהם קבעה שאל על הוזילה באופן משמעותי את כרטיסי הטיסה להודו – עד כ-200 דולרים, מאז החלה אייר אינדיה לטוס בנתיב הקצר יותר. כעת בוחנים במשרד האוצר, התחבורה ובמשרד ראש הממשלה כיצד לפצות את החברה.

מהחברה הישראלית נמסר בתגובה: "אל על מברכת על פעילותו המדינית של ראש הממשלה להשגת כל קיצור אפשרי בנתיבי הטיסה לישראל וממנה, אשר יפעל לטובת הצרכן הישראלי. אל על מבקשת כתמיד להבטיח תחרות הוגנת ושיווין הזדמנויות בין חברות התעופה הישראליות לבין חברות התעופה הזרות".

בעקבות האישור ההיסטורי והתקדימי, עליו נחשף בכאן חדשות, הגישו חמש חברות תעופה בסוף חודש מארס בקשה לשלטונות סעודיה לקיים טיסות לישראל מעל המרחב האווירי הסעודי. כל החברות לא טסו עד עתה כלל לישראל, אך המצב עשוי להשתנות בעקבות האישור שניתן לחברת אייר אינדיה לטוס לישראל מעל סעודיה, שנחשף בכאן חדשות.

באותו היום הגישה אל על עתירה דחופה לבג"ץ, נגד האישור שניתן לחברת אייר אינדיה להפעיל טיסות מהודו לישראל במסלול הקצר. גונן אוסשקין מנכ"ל אל על: "כל הניסיונות שלנו לדבר עם מוסדות השלטון נענו בשלילה", מסרו בחברה הישראלית.

תגיות:
אל על