מנהרת טרור בגבול לבנון
צילום: דובר צה"ל

דיווח: רוסיה העבירה מסר ללבנון - "אסור להקל ראש במנהרות חיזבאללה"

העיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח כי המסר הועבר בעקבות מידע שהציגה משלחת צה"ל לרוסים. לפי הפרסום, מוסקווה קראה לביירות להטיל על הצבא את הטיפול בנושא. עוד נטען כי מסתמן גינוי נגד לבנון במועצת הביטחון
שמעון מיג'אן
17 בדצמבר 2018
08:19

רוסיה העבירה מסר לממשלת לבנון לפיו אין להקל ראש במנהרות חיזבאללה, על רקע החלטת האו"ם בנוגע למצב בגבול בין ישראל ולבנון, כך דווח הבוקר (שני) בעיתון הלונדוני "א-שרק אלאווסט". המסר הרוסי הועבר לביירות בעקבות המידע שהציגה משלחת צה"ל לרוסים, בביקור האחרון במוסקווה.


לפי הדיווח, מוסקווה קוראת לממשלה בלבנון להטיל על הצבא הלבנוני את הטיפול בנושא מנהרות חיזבאללה, ולדבוק בהחלטת האו"ם 1701. בנוסף, נטען כי סוגיית המנהרות תובא בימים הקרובים למועצת הביטחון, ומסתמן גינוי על החפירה.

אתמול הודיע צה"ל כי איתר מנהרת טרור נוספת שחתצה את הגבול משטח לבנון לעבר ישראל. מדובר במנהרה הרביעית שאותרה מאז החל מבצע "מגן צפוני" בגבול עם לבנון.

בהודעת הצבא נמסר כי תוואי המנהרה מולכד, וכי "כל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו". עוד נאמר: "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל".

העיתון "אל-חיאת" היוצא בלונדון דיווח אתמול כי מהחקירה של אנשי יוניפי"ל בשלוש המנהרות הנוספות שנחשפו על ידי כוחות צה"ל, עולה כי לא נמצאו פתחים למנהרות הללו בשטח ישראל. עם זאת, ההערכה בכוח האו"ם היא שהמנהרות חצו את קו הגבול הכחול בין שתי המדינות - דבר שיציב את הממשלה בביירות מול אתגר, ויאלץ אותה לנקוט עמדה ברורה בעניין.