הפגנת חמאס
צילום: אי-פי

גורם בטחוני פלסטיני: "בזכות הכסף הקטרי חמאס יכול לתקצב הקמת חוליות בגדה"

הגורם הפלסטיני קבע בשיחה עם כאן חדשות כי מדיניות ישראל מובילה להתעצמות חמאס: "אתם פוחדים מקריסת השלטון בעזה יותר משאתם פוחדים מקריסת השלטון בגדה"
גל ברגר
18 בדצמבר 2018
10:58
עודכן ב 12:44

גורם ביטחוני פלסטיני מסר היום (שלישי) לכאן חדשות כי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עצרו בשבוע וחצי האחרון כעשרה פעילי חמאס החשודים בפעילות טרור. לדבריו, לעצורים אין קשר לפיגועים האחרונים.

עוד אמר כי לפני יותר מחודש נעצר בידי המנגנונים פעיל חמאס מג'נין שיצר קשר עם פעילי דאעש דרך האינטרנט והחל בהכנת חומרי נפץ. הגורם הביטחוני הפלסטיני הוסיף כי "חמאס מפנה כעת תקציב גדול יותר להקמת חוליות בגדה, לאחר שהכסף הקטרי שחרר אותו מהצורך לשלם משכורות לפקידיו ברצועה מכספו שלו. אנו לא רוצים אנרכיה בגדה ויש לנו עניין כמוכם למנוע מחמאס לחולל אותה אך ישראל לא נותנת לנו אפשרות. אתם פוחדים מקריסת השלטון בעזה יותר משאתם פוחדים מקריסת השלטון בגדה. למי שיורה רקטות אתם מעבירים כספים, ומי שמתאם איתכם בעניינים ביטחוניים – אתם דוחקים אותו לפינה".


הגורם הביטחוני הזהיר מקיזוז משכורות האסירים והשהידים מכספי המסים שישראל מעבירה לרשות מדי חודש. לטענתו, קיזוז כזה יעמיד את הרשות בסכנת קריסה והפת"ח יהיה הראשון להתקומם נגדה, עוד לפני חמאס. עוד אמר כי *לדור החדש בפת"ח בגילי 16-24 חלחל המסר שמיוצג בידי חמאס ולפיו ישראל נותנת רק תחת מאזן אימה וזוהי שגיאה אסטרטגית בעבורכם.

בתוך כך, בכירים ברשות הפלסטינית אומרים היום לכאן חדשות כי חמאס הוא שעומד מאחורי האירועים האחרונים ביהודה ושומרון וכי הוא מנסה לזעזע את השטח בגדה ולתקוע טריז בין הרחוב הפלסטיני לרשות הפלסטינית. "אנחנו רוצים שקט ולא רוצים בעיות", אומרים בכירי הרשות. "לא ניגרר למרובע האלימות ונמשיך לפעול לריסון המצב. צריך לעצור את השרשרת הזאת. אם המצב יסלים זה יהיה נגדנו ונגדכם כאחד".

לדברי אותם בכירים הרשות הפלסטינית שולטת עד כה במצב ביהודה ושומרון ואומרת לאנשים שצריך להירגע. אחד הבכירים התייחס לאמירת אבו מאזן כי בתי המחבלים שנהרסים ייבנו מחדש: "הרשות הפלסטינית מאפשרת ומעודדת איסוף כסף לבנייה מחדש של בתי מחבלים שנהרסו בידי ישראל במסגרת מאמציה להכיל את המצב ולקטוע את מעגל הנקמה. הקמת הבית מחדש מפחיתה את הרצון לנקום מצד בני משפחה אחרים", אמר.