ניידת משטרה
פלאש 90

ח"כ טיבי: "הכנופיות זלגו מיישובים יהודיים אל הערביים"

טיבי התייחס לאלימות בחברה הערבית בדיון בוועדת הפנים של הכנסת וקבע: "הפשע הגיע ליישובים הערביים מנתניה, נהריה ואשדוד"
זאב קם
18 בדצמבר 2018
12:24

ועדת הפנים של הכנסת קיימה היום (שלישי) דיון סוער בסוגיית האלימות בחברה הערבית. חבר הכנסת אחמד טיבי תקף במהלך הדיון את התנהלות מוסדות המדינה והממשלה כשאמר: "ממשלת ישראל מתנגדת לאוטונומיה תרבותית של הערבים, אבל מאפשרת אוטונומיה של פשיעה ביישובים הערבים. הכנופיות זלגו מהישובים היהודיים בנתניה, נהריה ואשדוד אל היישובים הערביים בסביבה, ללא מאמץ משטרתי או ממשלתי  למגר את התופעה". במקביל טיבי קורא לממשלה לקבל החלטה מיוחדת בעניין הטיפול בפשיעה, האלימות והנשק ביישובי הערבים.

במקביל, ניצב ג'מאל חכרוש, שאחראי על שיפור שירות המשטרה במגזר הערבי, התייחס למקרי הרצח שאירעו לאחרונה בלוד, יפיע ויפו ונתן נתונים על ירידה בפשיעה במגזר הערבי. לדבריו, חלה השנה ירידה של תשעה אחוז במספר מקרי הרצח בחברה הערבית. מספר הפענוחים של מקרי רצח בשנה הנוכחית, שהסתיימו עם כתבי אישום, עומד לדבריו על 42 אחוז. בשנה שעברה הוגשו 32 כתבי אישום מתוך 68 רציחות שהתבצעו במגזר הערבי. בנושא הנשק הבלתי חוקי, נתפסו השנה 993 כלי נשק במגזר.

"אין יום שבו לא נתפסים כלי נשק", ציין ניצב חכרוש. "מדובר בעלייה של 22 אחוז בתפיסת נשק". ניצב חכרוש הגדיר את שנת 2019 כשנה שבה המשטרה תמקד את עיקר מאמציה בטיפול ובפגיעה במשפחות הפשע במגזר הערבי. לדבריו, זו תהיה המטרה העיקרית ביחס לטיפול בפשיעה בחברה הערבית בשנה הקרובה.