נתניהו בגבעת אסף
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

נתניהו בגבעת אסף: "נמצא גם את הרוצח הזה. לא נסבול טרור מעזה ולא מיו"ש"

ראש הממשלה סייר בזירת הפיגוע. מפקד אוגדת איו"ש אישר כי המחבלים הגיעו לזירה ברכב בעל לוחיות זיהוי ישראליות. אלוף פיקוד מרכז: "זו חולייה שפועלת על פי דרקטיבה חיצונית"
כרמל דנגור
18 בדצמבר 2018
16:59
עודכן ב 17:03

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) בזירת הפיגוע בגבעת אסף כשהוא מלווה בקצינים בכירים בצה"ל. נתניהו הבטיח ללכוד את הרוצח ומפקד אוגדת יו"ש תא"ל ערן ניב סיפר כי מבצע הפיגוע בו נהרגו שני חיילים הגיע לצומת ברכב בעל לוחיות זיהוי צהובות.


נתניהו אמר בזירה: "כפי ששמעתם מהמפקדים - המרדף בעיצומו. בסוף השבוע היו כ-100 מעצרים, אתמול 36. זו רק שאלה של זמן. אנחנו נמצא גם את הרוצח הזה, כפי שמצאנו את האחרים. נבוא איתו חשבון כפי שבאנו עם האחרים. הטרור הפלסטיני חושב שהוא יעקור אותנו מכאן, הוא לא יעקור אותנו. זה לב המולדת שלנו. אנחנו נחזק את התיישבות, עוד יותר, כל פעם. כפי שעשינו עכשיו. אנחנו ננקוט את כל הצעדים, כולל צעדים נוספים נגד הטרור.

נתניהו הוסיף: "אנחנו לא נסבול טרור לא מעזה ולא מיוש. אנחנו נכה אותו ביד קשה. אני מבקש לשבח כאן את ציבור המתיישבים שמגלה חוסן וכוח עמידה מול הטרור הרצחני הזה. ואני רוצה לשבח את מפקדי וחיילי צהל ששומרים עליהם ושומרים על אזרחי המדינה שלנו סביב השעון כל ימות השנה".

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ערן ניב, אמר לעיתונאים: "ביום חמישי בבוקר מפגע שקשור לפיגוע בעפרה מגיע לכאן (צומת גבעת אסף) עם רכב כחול ולוחית זיהוי צהובה. הוא מכיוון רמאללה, נוסע עד לצומת ועושה פרסה וחוזר לצומת. עומדים כאן שלושה לוחמים, הם לא חושדים בו כי זה רכב עם לוחית זיהוי צהובה (ישראלית)".

ניב המשיך ואמר: "נצח יהודה זה גדוד שהביא הרבה מאוד הישגים, עצר מאות אנשים במהלך השנים ביוש. תרם לביטחון במרחב הזה בצורה שמעט מאוד גדודים יכולים להתחרות בה, מכיוון שהוא נמצא כאן כל השנה. זה גדוד שמשרת יומם ולילה. הלילה ביצע מעצרים בגזרה, לא הפסיק לרגע.

אלוף פיקוד המרכז נדב פדן בסיור: החוליה כפי שאנחנו מבינים אותה משויכת לחמאס, שפועלת על פי דרקטיבה חיצונית. החבורה הזאת גם במקרה ההוא (עפרה) וגם במקרה הזה (גבעת אסף) לא יודעת להבחין בין חיילים לאזרחים ונשים. במקרה בעפרה הם יורים בחבורה של נערות ואישה בהריון וגם פה פוצעים מטווח קרוב בחורה צעירה בת עשרים. זה לא ירי חסר אבחנה אלא ירי מכוון של מחבל ארור. הוא כנראה מתחבא באיזור במחוז רמאללה ואנחנו במרדף אחריו וגם איתו נבוא חשבון".