הרב מאיר דרוקמן ועו"ד איימן אבו-ריא
צילום: סעיד בדראן

עו"ד ערבי מייצג את הרב בעתירה נגד אמירותיו הגזעניות: "זו רדיפה אישית"

על אף אמירותיו של רבה של קריית מוצקין, הרב דוד מאיר דרוקמן, נגד ערבים והתבוללות, הסכים עו"ד איימן אבו-ריא לייצגו בבג"ץ. לטענתו, דרישת העירייה להדיח את הרב לא עניינית: "יש ביסוס לדבריו בהלכה היהודית"
ערן זינגר
18 בדצמבר 2018
17:36

פרקליטו של הרב הראשי של קריית מוצקין, הרב דוד מאיר דרוקמן, הגיש היום (שלישי) לבג"ץ תשובה לעתירת העירייה נגד שרת המשפטים איילת שקד ונגד דרוקמן, בדבר הדרישה להעמיד את הרב לדין משמעתי ולהדיחו מתפקידו. זאת בין היתר בשל ההתבטאויות המיוחסות לרב נגד ערבים.

דרוקמן התבטא בעבר נגד נוכחות מוגברת של גברים ערבים לצד נערות יהודיות בעיר ועורר סערה. באופן מפתיע אולי, מי שמייצג את דרוקמן הוא איימן אבו-ריא, עורך דין ערבי מחיפה. בשיחה עם כאן חדשות אמר אבו-ריא כי הסכים לייצג את הרב דרוקמן על רקע מקצועי בלבד, ולאחר שבחן בעצמו את הטענות, מצא כי על אף שחלק מההתבטאויות היו מיותרות, אין בסיס משפטי לעתירה להדחת הרב.

"גם אם התבטאותו של הרב דרוקמן נגד התבוללות צורמת לאוזניים חילוניות, יש לדברים ביסוס הלכתי בהלכה היהודית וגם באסלאם יש איסור זהה על נשים מוסלמיות להתחתן עם מי שאינם מוסלמים", אמר עורך דין אבו-ריא.

עוד אמר אבו ריא כי "מדובר ברדיפה אישית של הרב. אני מוכן לעזור לכל מי שנרדף אישית ולא משיקולים ענייניים, גם אם מדובר ברב הידוע בעמדותיו הימניות".

עיריית קריית מוצקין מייחסת לרב בעתירה גם כשלים בתפקודו. בעתירה נכתב כי "המשיב מסרב לחתום על תעודות כשרות למסעדות בתחומי העיר קרית מוצקין כאשר הוא מעניק תעודות כשרות למסעדות מחוץ לתחומי העיר, היינו מחוץ לסמכותו, מסרב להשתתף בטקסים ממלכתיים כמו עצרת זיכרון, אינו מעביר שיעורי תורה לתושבי העיר ואינו מקבל את הפונים ללשכתו. כן נטען כי המשיב אינו כשיר לשמש כרושם נישואין וגירושין ואינו מדווח כנדרש על נסיעותיו לחו"ל והיעדרותו אגב כך".