עצרת של בני משפחות הנרצחים בפיגוע בברקן
צילום: הילל מאייר, פלאש 90

נתניהו המליץ למשפחת הנרצח בברקן: עתרו לבג"ץ כדי להרוס את בית המחבל

בפגישה שקיים עם בני משפחתו של זיו חג'בי, השיב ראש הממשלה לטענותיהם על אופן הריסת ביתו של המחבל ואמר: "אני מסכים אתכם. אם תגישו בג"ץ, זה יכול לעשות את ההבדל". נתניהו אמר כי בקבינט עלתה אופציה לעקל חשבונות של משפחות מחבלים
הדס גרינברג
18 בדצמבר 2018
21:01

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המליץ למשפחתו של זיו חג'בי שנרצח בפיגוע בברקן לפני כשלושה חודשים לעתור לבג"ץ כדי להרוס במלואו את בית המחבל אשרף נעאלווה בכפר שוויכה. היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בפגישה שקיים נתניהו עם כמה מבני המשפחה, האחרונים הביעו תרעומת על אופן הריסת בית המחבל. נתניהו בתגובה אמר כי הוא מסכים איתם – והציע להם את ההצעה.


"אתם יכולים להגיש בג"ץ להרוס את הבית כולו", אמר ראש הממשלה לבני המשפחה. "זה יכול לעשות את ההבדל היחיד אם הבית ייהרס לגמרי. תפנו לבג"ץ, אין לכם מה להפסיד". עוד ציין נתניהו בפגישה כי הוא אינו יכול להתערב בנושא מבחינה משפטית.

מלבד הריסת הבית, במשפחה הביעו כעס בפני נתניהו גם על העברת הכספים למשפחות המחבלים. על כך הגיב ראש הממשלה ואמר כי בדיון שנערך בקבינט ביום ראשון, עלתה האופציה לעקל חשבונות של משפחות מחבלים – וכי הנושא נמצא בבדיקה.


גורמים בלשכת ראש הממשלה שנכחו בפגישה עם בני משפחת חג'בי הגיבו לפרסום, וציינו בפני כאן חדשות כי המשפחה היא שהעלתה את הרעיון לערער לבג"ץ על הריסת בית המחבל. לדברי אותם גורמים, ראש הממשלה אמר למשפחה כי זו זכותם לפעול כך. בנוגע לעיקול חשבונות למשפחות מחבלים, הגורמים בחרו שלא להתייחס לפרסום בחדשות הערב.

רפי לבנגרונד, אביה של הנרצחת הנוספת בפיגוע בברקן, הגיב השבוע בכעס כשקיבל את השיחה מפיקוד המרכז עם הבשורה שבית המחבל לא נהרס במלואו. "חבל שאתם עושים חצי עבודה", השיב האב לראש לשכתו של אלוף הפיקוד. "לכל המשפחה שלו יש צווי אישום ועצורים ואתם הורסים לו את הפינה של הטיח – חבל, אל תעשה".