שני פלג

בחירות העורכים - כאן 88 | 18.12.2018

עדכון אחרון - 18.12.2018
מערכת כאן
19 בדצמבר 2018
15:11

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

שני פלג – נחשים וסולמות

שני פלג היא ההבטחה הגדולה של עולם המוזיקה הישראלי בעשור האחרון. שורה של מבקרים טוענים כבר משנת 2011 שעוד רגע היא הדבר הבא. אחרי שני אלבומים יש לנו הרגשה שאולי הרגע הזה סוף סוף כאן ואולי השיר הזה יביא אותו מהפה של המבקרים לאוזניים של הקהל הרחב. נחשים וסולמות, כמה סמלי, עוסק במסע התבגרות והתפכחות במציאות מלאת תהפוכות, עליות וירידות. נראה שגם מוזיקלית זה רגע ההתבגרות של שני ואולי, רק אולי התפכחות למציאות חדשה והגשמת ההבטחה.

Electric Zoo – Sunshine

הם פרצו לחיינו לפני יותר מארבע שנים עם האלבום המצוין Diamonds in the Sand שהוקלט באולפני קול הקמפוס ז"ל על טייפ סלילים ומכשירים אנלוגיים אחרים משנות ה-60 וה-70 וכולנו היינו בטוחים שהם והבשורה המוזיקלית שלהם כאן להישאר. אבל אז פתאום נעלמו עקבותיהם עד לשנת 2018 כשפתאום התחילו לצוץ טיזרים ותמונות מחדרי חזרות. עכשיו, בשעה טובה, הם משיקים אלבום חדש וראשון (26.1 בארבי ת"א), מתוך שלושה אלבומים שהם מתכוונים להוציא השנה. כן כן, קראתם נכון שלושה אלבומים בשנה, הם כנראה מאזינים הרבה ל- King Gizzard & The Lizard Wizard. האלבום החדש, Me And My Machine Against The World, כבר בחוץ וזמין להאזנה. אנחנו ממליצים להתחיל עם השיר הזה.

The 1975 – Love it if We Made It

בכל מקום שלא תסכלו תמצאו סיכום שנה (גם שלנו כאן עוד רגע, ביום חמישי ב- 19:00), ואחד הדברים המשותפים לסיכומי שנה מוזיקליים השנה הוא השיר הזה של 1975 וגם האלבום החדש שלה, שנמצאים כמעט בכל סיכום שנה השנה ולרוב במקום הראשון. 1975 לוקחים אותנו דווקא לשנות ה-80 עם הפקה מצוינת אבל עם טקסט ששם אותנו בשנת 2018. Love it if We Made It הוא שיר ביקורתי וחשוב על יצר ההרס העצמי של האנושות שמצליח לסכם את מצב האנושות והעולם בימים אלו. אנחנו מודים שהם קצת עברו לנו מתחת לרדאר אבל איך אומרים? עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא?

ISLAND - Just That Time of the Night 

הרביעייה הלונדונית ISLAND (הם משתמשים באותיות גדולות כי הם בחרו שם לא מקורי כל כך), תוציא ב-2019, EP חדש ואת יריית הפתיחה הם שחררו כבר עכשיו בדמות הסינגל הנהדר הזה. השיר נכתב על הרגע הזה בסוף היום שכולנו חווים לפעמים. הרגע בו הלילה הופך מוזר, אתם מנותקים מהסביבה והכל נראה מנוכר. אתם יודעים, בדיוק הרגע הזה בלילה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Gerad עם גיל בר הדס - לא מסתדר
חוה אלברשטיין – ערב אחר
ערן צור – קוראים לו מנש
רונה קינן - מות התפוז
תומר ישעיהו – שיר של קיץ
Balthazar – Entertainment
Beirut – Gallipoli
Boygenius - Souvenir
Broken Bells - Shelter
Goodbye June – Live In The Now
Patrick Watson - Melody Noir
Sam Fender – That Sound

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים