ג'מיל תמימי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הסדר טיעון: רוצח הסטודנטית חנה בלדון ברכבת הקלה לא ישלח למאסר עולם

ג'מיל תמימי יישלח ל-18 שנות מאסר בלבד וגם יזכה לפטור מפיצויים למשפחתה. בין היתר בשל העובדה ששוחרר זמן קצר לפני הרצח מהוסטל פסיכיאטרי חרף התגברות האלימות מצדו
שלי טפיירו
19 בדצמבר 2018
22:31

ג'מיל תמימי, שרצח את הסטודנטית חנה בלדון מלונדון ברכבת הקלה באפריל 2017, הגיע להסדר טיעון והוא לא יישלח למאסר עולם אלא ל-18 שנות מאסר בלבד וגם יזכה לפטור מפיצויים למשפחתה. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב.


אחת הסיבות להשגת ההסדר הייתה העובדה שתמימי שוחרר זמן קצר לפני הרצח מהוסטל פסיכיאטרי, חרף התגברות האלימות מצדו. משפחתה של חנה בלדון עודכנה על ההסדר המסתמן ואף שלחה מכתב נחרץ לפרקליטות, שם חוששים מההד הציבורי של ההסדר שצפוי להיות מוצג בבית המשפט בסוף החודש..

עו"ד דוד ברהום שמייצג את תמימי מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה: "מדובר באדם שמתמודד במשך שנים  ארוכות עם בעיות נפשיות קשות ומוכר למערכת בריאות הנפש. כל עוד ההליך המשפטי מתנהל אנו מנועים מלהגיב".

מהפרקליטות נמסר: "בשלב זה לפני שנחתם הסדר כלשהו ולא הוצג בפני בית המשפט, ודאי שעה שהתיק תלוי ועומד, לא נתייחס לפרטיו. יובהר כי הפרקליטות נמצאת בקשר רציף עם הורי המנוחה באמצעות בא כוחם, וכל החלטה שתתקבל, תהיה לאחר שמיעת עמדתם של ההורים".

בלדון, בת 21, נרצחה באפריל 2017 במהלך נסיעה ברכבת הקלה באזור כיכר צה"ל בירושלים. היא הגיעה לירושלים מאוניברסיטת ברמינגהאם במסגרת חילופי סטודנטים ואמורה הייתה לשוב לבריטניה בסוף הסמסטר.