זיהוי פלילי
צילום: פלאש 90

ביהמ"ש הרשיע תושב יפו ברצח אשתו: "לעולם לא אקרא לו אבא"

נאסר שוא בן 53 הורשע ברצח בכוונה תחילה של אשתו הואידה ובשיבוש הליכי משפט. שוא רצח את אשתו ולאחר מכן הודיע למשטרה כי היא נהרגה במהלך שוד אלים בשטחים
מורן שכניק
20 בדצמבר 2018
12:04

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (חמישי) את נאסר שוא, תושב יפו בן 53, ברצח בכוונה תחילה של אשתו הואידה ובשיבוש הליכי משפט. שוא רצח את אשתו ולאחר מכן הודיע למשטרה כי היא נהרגה במהלך שוד אלים בשטחים. בעוד כשבוע וחצי צפוי בית המשפט לגזור את דינו. מדלן, בתם של נאסר והואידה שוא בבית המשפט: "לעולם לא אקרא לו אבא".

"אני כל יום מתה. הוא רצח אותה בדם קר, אין סיבה בעולם שיעשה את זה. היא סבלה למעננו, הייתה עובדת בניקיונות יום ולילה. כל הזמן חשד בי ובמיוחד בה על כלום. היא רצתה הרבה פעמים לעזוב ונשארה בגלל הילדים. בחצי שנה האחרונה הוא כאילו תכנן להיות בסדר איתה, אבל הוא התכוון לרצוח אותה. היא הייתה אישה מדהימה, כל כך מלאת חיים, אישה מקסימה, תמיד היא אמרה 'קודם כל הילדים שלי ואז אני'", המשיכה מדלן.


מאי גרבוע, אחותה הקטנה של הואידה: "היא חיה איתו חיים מאוד מאוד קשים. כל הזמן אמרנו לה להתגרש ממנו. היא אמרה שהיא רוצה להתגרש, אבל הוא צחק ואמר לה 'בואי נמשיך את החיים שלנו ביחד'. הוא רצח אותה בסכין יפנית וגם במשקולת שהייתה אצל ההורים שלי בבית, הוא הביא את המשקולת וגם השתמש באבנים. לקח אותה לשלוש זירות ולא ריחם עליה בכלל. אחרי שאימא שלי נפטרה היא הייתה האימא שלנו, אם הייתי יכולה אני הייתי רוצחת אותו לפני שהוא היה רוצח אותה".

רמאשטה מנצור, אחות נוספת של המנוחה, סיפרה: "אנחנו שבורים. הוא שבר אותנו ונתן לנו סכין בגב. ונתנו לו את כל התמיכות כמו אח, סמכנו עליו. באותו יום היא אמרה לנו שב- 10:00 היא תהיה בבית. חיכינו לה אני ואחי הגדול מחוץ לבית. אנחנו מתקשרים אליו, והוא לחש בטלפון. ההתנהגות שלו הייתה מוזרה. ישבנו אצלה בבית אני ואחותי, הוא טרק את הדלת וההתנהגות שלו הייתה מוזרה. העיניים שלו היו מוזרות, כל ההתנהגות שלו הייתה מוזרה. אין לנו שמחת חיים, הוא הרס לנו את החיים. הוא החליט להתקשר למשטרה רק כשהוא ראה שהיא בטוח לא תחיה. הוא לא נתן לה סיכוי לחיות".

בוסיינה אלעיסאווי, עוד אחות של הואידה, בבית המשפט: הרגשתי שהיא גרה עם בן אדם שהיא סובלת איתו. היא המשיכה בגלל הילדים. הוא היה בן אדם כזה נוכל, רמאי, בפנים אומר לך משהו אחד – ואח"כ עושה משהו אחר. אם היית מכיר אותה – היית רוצח אותו בידיים שלך על מה שהוא עשה לה. נתנה כל הזמן למשפחה שלה, וזה מה שגרם לה להגיע למצב הזה".

עורך הדין עודד קלר מפרקליטות מחוז מרכז: ״בעיקר בזכות חקירת משטרה מאומצת הועמד הנאשם לדין והיום הוכרע דינו. דמה של המנוחה אינו הפקר. מערכות האכיפה עושות כל שביכולתן על מנת להילחם בתופעת רצח נשים״.