זירת הפיגוע בגבעת אסף, בשבוע שעבר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המחבל החשוד מהפיגוע בגבעת אסף שנמלט - אחיו של המפגע מצומת עפרה

פרסום ראשון: מקורות פלסטיניים: האיש הוא עאסם ברגותי, תושב הכפר כובר שבאיזור רמאללה שהיה כעשור בכלא ושוחרר רק לפני תשעה חודשים
כרמל דנגור
20 בדצמבר 2018
13:54

פרסום ראשון: המחבל החשוד בביצוע הפיגוע בגבעת אסף בשבוע שעבר ונמלט, הוא אחיו של המחבל שביצע את הפיגוע בעפרה - וחוסל. מקורות פלסטיניים אומרים כי האיש הוא עאסם ברגותי, בן 32 מהכפר כובר שבאיזור רמאללה שנשא עונש מאסר במשך עשר שנים בבית כלא בישראל ושוחרר ממנו לפני תשעה חודשים.

מאז הפיגוע לפני שבוע ממשיך צה"ל במרדף אחר המחבל, במהלכו אותר רובה קלצ'ניקוב שבאמצעותו עשה ברגותי את הפיגוע, על פי החשד, וכן רובה M-16 שנגנב מאחד הלוחמים שנפגעו בפיגוע. אתמול ביקר במקום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר כי "המרדף בעיצומו. בסוף השבוע היו כ-100 מעצרים, אתמול 36. זו רק שאלה של זמן. אנחנו נמצא גם את הרוצח הזה, כפי שמצאנו את האחרים. נבוא איתו חשבון כפי שבאנו עם האחרים. הטרור הפלסטיני חושב שהוא יעקור אותנו מכאן, הוא לא יעקור אותנו. זה לב המולדת שלנו. אנחנו נחזק את התיישבות, עוד יותר, כל פעם. כפי שעשינו עכשיו. אנחנו ננקוט את כל הצעדים, כולל צעדים נוספים נגד הטרור.


מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ערן ניב, אמר לעיתונאים: "ביום חמישי בבוקר מפגע שקשור לפיגוע בעפרה מגיע לכאן (צומת גבעת אסף) עם רכב כחול ולוחית זיהוי צהובה. הוא מכיוון רמאללה, נוסע עד לצומת ועושה פרסה וחוזר לצומת. עומדים כאן שלושה לוחמים, הם לא חושדים בו כי זה רכב עם לוחית זיהוי צהובה (ישראלית)".

תגיות:
פיגוע