ניצב גילה גזיאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מח"ש חקרה את ראש אגף משאבי אנוש במשטרה בחשד להטיית מכרזים

ניצב גילה גזיאל חשודה בהפרת אמונים, וחקירתה נוגעת בין היתר להתקשרויות של המשטרה עם ספקים לצורך אירועים שונים, בהם מסיבת הפרידה מהמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו. מפרקליטה של גזיאל נמסר כי היא דוחה את הטענות
רועי ינובסקי
21 בדצמבר 2018
10:30

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (שישי) כי ראש אגף משאבי אנוש במשטרת ישראל, ניצב גילה גזיאל, נחקרה  בחשד להפרת אמונים בגין מעורבותה לכאורה במכרזים לאירועים במשטרה שנעשו באופן לא תקין, בין 2014 ל-2015. עוד נמסר כי בחקירה מעורבים חשודים נוספים - אזרחים ושוטרים, בהם המסיק ירון הראל שנחקר באזהרה. החקירה תסתיים בקרוב ותועבר לבחינת פרקליטות מח״ש.


החקירה, שהתקיימה אתמול ונמשכה כמה שעות, נוגעת בין היתר להתקשרויות של המשטרה עם ספקים לצורך אירועים שונים, בהם מסיבת הפרידה מהמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו. בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" שבדיקת מבקר המדינה העלתה כי מיילים הנוגעים להתקשרויות נמחקו ממחשבה של גזיאל. המיילים נמחקו בזמן שהיה ידוע כי המבקר בודק את התנהלות המשטרה לגבי אירוע הפרידה מדנינו.

החקירה במח"ש העלתה חשד להעדפת ספקים מסוימים שעבדו עם המשטרה בניגוד לחוק. על פי הפרסום ב"הארץ", בדיקת מבקר המדינה העלתה כי במשטרה הציגו באופן שיטתי הצעות מחיר מזויפות לעומת הצעות של ספק אחר שהיו זולות יותר, כדי להבטיח את זכייתו של הספק המועדף במכרז. במח"ש נחקרו כמה מפיקים שניגשו למכרזים. בנוסף, כשאנשי המבקר, וכן גם קצינים ושוטרים ניגשו למחשב של ניצב גזיאל הם גילו  כי הודעות הנוגעות לאירוע הפרידה מדנינו נמחקו.

עורך דינה של ניצב גזיאל מסר בתגובה כי "היא דוחה מכל וכל את החשדות נגדה. מהרגע הראשון שיתפה פעולה באופן מלא, על מנת לאפשר למח"ש לחקור את החשדות עד לטיהור שמה". מהמשטרה נמסר כי "מטבע הדברים משטרת ישראל מנועה מלהתייחס לנושאים המצויים בחקירת מח"ש, מה גם שאינה מעודכנת בפרטים אודותיהם. מדובר בקצינה שתרמה רבות לאורך שנים".