הפגנות אלימות בגבול עזה
צילום: קובי ריכטר, TPS

הפרות סדר בגבול עזה: שלושה נהרגו, 40 נפצעו

צה"ל מסר כי חלק מהמפגינים התפרעו והשליכו מטענים, אך רובם שמרו על מרחק. בסך הכל הגיעו היום כ-8,000 פלסטינים להפגנות השבועיות
משה שטיינמץ וסולימאן מסוודה
21 בדצמבר 2018
17:02
עודכן ב 20:37

כ-8,000 פלסטינים הגיעו היום (שישי) לכמה מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה. חלקם התפרעו והשליכו מטענים לעבר הגדר. בחלק מהמוקדים הובערו צמיגים. מצה"ל נמסר כי רוב המפגינים שמרו על מרחק מהגדר. משרד הבריאות בעזה דיווח על נער בן 16 שנהרג, על פלסטיני בן 40 שמת מאוחר יותר מפצעיו ועוד צעיר בן 28 שמת גם כן מפצעיו. עוד דווח על 40 פצועים.

ההפגנות בגבול הרצועה נמשכות ובמקביל חמאס משתמש בכסף הקטרי לממן טרור ביהודה ושומרון. כך על פי גורם פלסטיני ביטחוני. הגורם מסר ביום שלישי לכאן חדשות כי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עצרו בשבועיים האחרונים כעשרה פעילים של חמאס, החשודים בפעילות טרור. 

עוד אמר כי לפני יותר מחודש נעצר בידי המנגנונים פעיל חמאס מג'נין שיצר קשר עם פעילי דאעש דרך האינטרנט והחל בהכנת חומרי נפץ. הגורם הביטחוני הפלסטיני הוסיף כי "חמאס מפנה כעת תקציב גדול יותר להקמת חוליות בגדה, לאחר שהכסף הקטרי שחרר אותו מהצורך לשלם משכורות לפקידיו ברצועה מכספו שלו.

"אנו לא רוצים אנרכיה בגדה ויש לנו עניין כמוכם למנוע מחמאס לחולל אותה אך ישראל לא נותנת לנו אפשרות", אמר הגורם. איש הביטחון האשים את ישראל כי היא פוחדת מקריסת השלטון בעזה יותר מאשר קריסת השלטון בגדה. "למי שיורה רקטות אתם מעבירים כספים, ומי שמתאם איתכם בעניינים ביטחוניים – אתם דוחקים אותו לפינה", האשים.