ראש אגף משאבי אנוש במשטרה גילה גזיאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הטיית המכרזים במשטרה: מח"ש והמבקר צפויים לחשוף מסקנות חמורות

המסקנות נוגעות לשיטה פלילית לכאורה להטיית מכרזים בהפקות אירועים של המשטרה בשנים 2014-2015. ראש אגף משאבי אנוש אמרה לחוקרים שמי שעוסק בנושאים הנחקרים הם גורמים זוטרים
רועי ינובסקי
21 בדצמבר 2018
23:15

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ומבקר המדינה צפויים לחשוף מסקנות חמורות הנוגעות לשיטה פלילית לכאורה להטיית מכרזים בהפקות אירועים של המשטרה בשנים 2014-2015. ב"חדשות השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי ראש אגף משאבי אנוש בארגון, ניצב גילה גזיאל, שנחקרה אתמול, אמרה לחוקרים כי מי שעוסק בנושאים הנחקרים הם גורמים זוטרים והיא לא מודעת לנושאים שעלו בחקירה.

גזיאל נשאלה לגבי המיילים שנמחקו מתיבת הדואר האלקטרוני של ראש אגף משאבי אנוש וטענה כי היא לא מכירה או מודעת לדבר כזה. עוד טענה כי לא מדובר בתיבת דואר פרטית, אלא בתיבה של לשכת הבכיר ומי שמתעסק בה בפועל זה לא היא אישית ורק מכתבים אותה בדברים רלוונטיים, לטענתה.

מח"ש הודיעה מוקדם יותר היום כי גזיאל, נחקרה בחשד להפרת אמונים בגין מעורבותה לכאורה במכרזים לאירועים במשטרה שנעשו באופן לא תקין. עוד נמסר כי בחקירה מעורבים חשודים נוספים - אזרחים ושוטרים, בהם המסיק ירון הראל שנחקר באזהרה. החקירה תסתיים בקרוב ותועבר לבחינת פרקליטות מח״ש.


החקירה, שהתקיימה אתמול ונמשכה כמה שעות, נוגעת בין היתר להתקשרויות של המשטרה עם ספקים לצורך אירועים שונים, בהם מסיבת הפרידה מהמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו. בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" שבדיקת מבקר המדינה העלתה כי מיילים הנוגעים להתקשרויות נמחקו ממחשבה של גזיאל. המיילים נמחקו בזמן שהיה ידוע כי המבקר בודק את התנהלות המשטרה לגבי אירוע הפרידה מדנינו.

החקירה במח"ש העלתה חשד להעדפת ספקים מסוימים שעבדו עם המשטרה בניגוד לחוק. על פי הפרסום ב"הארץ", בדיקת מבקר המדינה העלתה כי במשטרה הציגו באופן שיטתי הצעות מחיר מזויפות לעומת הצעות של ספק אחר שהיו זולות יותר, כדי להבטיח את זכייתו של הספק המועדף במכרז. במח"ש נחקרו כמה מפיקים שניגשו למכרזים. בנוסף, כשאנשי המבקר, וכן גם קצינים ושוטרים ניגשו למחשב של ניצב גזיאל הם גילו  כי הודעות הנוגעות לאירוע הפרידה מדנינו נמחקו.

עורך דינה של ניצב גזיאל מסר בתגובה כי "היא דוחה מכל וכל את החשדות נגדה. מהרגע הראשון שיתפה פעולה באופן מלא, על מנת לאפשר למח"ש לחקור את החשדות עד לטיהור שמה". מהמשטרה נמסר כי "מטבע הדברים משטרת ישראל מנועה מלהתייחס לנושאים המצויים בחקירת מח"ש, מה גם שאינה מעודכנת בפרטים אודותיהם. מדובר בקצינה שתרמה רבות לאורך שנים".