"לא הפסיקו לירות": משפחת הנער שנורה במחסום זועמת

בעוד שבמצ"ח חוקרים את נסיבות הירי של החיילים, ממנו נהרג קאסם עבאסי סמוך למחסום פוקוס ביום חמישי האחרון, נהג המכונית שנורתה משחזר לראשונה את האירוע בשיחה עם כתבת כאן חדשות. הוא ובני המשפחה של עבאסי מתעקשים: קאסם איננו מחבל, ירו בו למוות בלי שום סיבה
יערה שפירא
22 בדצמבר 2018
21:50

מוחמד עבאסי, בן דודו של כאמל עבאסי, בן ה-17 שנהרג מירי כוח צה"ל, שחזר לראשונה את האירוע שבו נהרג האחרון בשיחה עם כתבת כאן חדשות. "התחילו לרסס אותנו, לא הפסיקו לירות", אמר עבאסי, תושב מזרח ירושלים, שנהג ברכב שלעברו ירו לוחמי גדוד נצח יהודה מחטיבת כפיר באזור מחסום פוקוס בבנימין. עבאסי נורה לאחר שנחשד כי ניסה לפרוץ את המחסום שבאזור בית אל, על אף שתחקיר ראשוני העלה כי המוכנית לא פרצה את המחסום - בניגוד להודעת דובר צה"ל על האירוע.

"לא הפסיקו לירות עלינו": צפו בכתבה

ברשתות החברתיות הופץ סרטון של עבאסי שהכריז עליו כשהיד, אך בני משפחתו טענו שלא התכוון לפגוע באיש. "הוא מעולם לא חשב לעשות פיגוע. הוא היה הולך לעבודה ולבית ספר וזהו". המשפחה דרשה באמצעות בא כוחה לבצע נתיחה שלאחר המוות.

אתמול פתחה המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בחקירת נסיבות מותו של עבאסי. לפי התחקיר הראשוני, זמן קצר אחרי ניסיון פיגוע הירי שאירע אמש בטרמפיאדה בעפרה, כוח של גדוד נצח יהודה הבחין ברכב שעורר את חשדו וסירב לקריאות לעצור. הרכב המשיך לכיוון מחסום פוקוס, שם שוב ניסו הלוחמים לעצור אותו. בוצע ירי באוויר ואז ירי שכוון לעבר הגלגלים, שבפועל פגע בנוסעי הרכב והרג את הנער.

מצה"ל נמסר כי "הוראות הפתיחה באש לא מתירות ירי לעבר רכב שמנסה לפרוץ מחסום. החיילים חששו שמדובר במבצעי הירי בעפרה זמן קצר קודם לכן".