בדיקת אולטרסאונד
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

"כללית" הפסיקה את עבודתו של הגינקולוג הנאשם באונס

כתב אישום הוגש נגד הרופא, שעל המשך העסקתו למרות המעשים המיוחסים לו פורסם בכאן רשת ב. גם "מכבי" שמעסיקה אותו בוחנת את המשך ההתקשרות. עורך דינו: "בשורה התחתונה לא בוצעה שום עבירה"
ורד פלמן
23 בדצמבר 2018
12:54

קופת חולים כללית הפסיקה היום (ראשון) את עבודתו של גינקולוג שהואשם בסוף השבוע שעבר באונס ובמעשים מגונים בשלוש מטופלות. בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב, פורסם כי קופת חולים מכבי, שהרופא מועסק גם אצלה, בוחנת את המשך ההתקשרות עימו.

בעקבות המקרה, משרד הבריאות צפוי לכנס ועדה מיוחדת כדי לבחון את התליית רישיונו של הרופא או להגביל את עיסוקו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. מהפרקליטות נמסר כי הם יבקשו להתיר לפרסם את זהותו בדיון הראשון שיתקיים בעניינו בעוד כשלושה שבועות.

עורך הדין יאיר קורן, המייצג את הרופא, מסר בתגובה: "מדובר בסוגיה מורכבת ביותר שבשורה התחתונה שלה לא בוצעה כל עבירה. התייחסות מפורטת יותר דורשת כניסה לפרטים שנמצאים תחת צו איסור פרסום, ובכל מקרה אין בדעתנו להתייחס אליהם".

החשדות נגד הגינקולוג פורסמו בסוף חודש אוקטובר האחרון בכאן רשת ב, ומהם עלה כי הוא ביצע עבירות מין בשלוש מטופלות. למרות זאת, הרופא המשיך לעבוד בקופות חולים באזור ירושלים, כשפרטיו אסורים עד עכשיו לפרסום.

כבר לפני ארבע שנים הגיעה לקופת חולים מאוחדת, שם עבד החשוד, תלונה של מטופלת על תקיפה מינית מצד הגינקולוג. הרופא פוטר מקופת החולים, ולאחר מכן נגדו חקירה פלילית נגד הרופא שמתנהלת מזה שנתיים, והתקבלו עוד שתי תלונות משתי נשים נוספות. 

אורלי (שם בדוי), אחת המטופלות של הגינקולוג, חשפה אז בכאן ב את שעבר עליה בבדיקה: "הוא נגע בי במקומות שלא קשורים לבדיקה. הבנתי את זה רק אחרי כמה חודשים שזה לא בסדר. חייתי עם תחושות אשמה קשות, כאילו הייתי לא בסדר. את זה הבנתי רק אחרי הטיפול אצל פסיכולוגית.

"אני הגעתי לפסיכולוגית במצב שלא הייתי בטוחה במה שעברתי. החותמת שנתנה לי את האישור לזה שמה שהוא עשה הוא לא בסדר, זו כתבה שקראתי ב"ישראל היום" על הנושא. הוא היה כל כך אדיב וקיבל אותי בכל זמן שהייתי צריכה. כל זה גם מבלבל אותך. קשה לתאר את התחושות. זה שהוא ממשיך לעבוד זה מצמרר".