מפגינים בעזה מול כוח צה"ל בגבול עזה, לפני שבועיים
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

דיווח: מצרים פועלת למנוע הסלמה בגבול עזה

לפי העיתון הלבנוני אל אחבאר, המצרים ביקשו מהפלגים ראיות לכך שישראל פגעה במזיד במפגינים בסוף השבוע מבלי שהם איימו על חיילי צה"ל או התקרבו לאזור החיץ. הם אף העבירו לחמאס מסר: ישראל לא מעוניינת בהחרפת המצב
רועי קייס
24 בדצמבר 2018
07:44

העיתון הלבנוני אל אחבאר דיווח הבוקר (שני) כי מצרים פועלת ביומיים האחרונים כדי למנוע הסלמה ברצועת עזה בעקבות האירועים האלימים בגבול הרצועה ביום שישי, ומסרים מאיימים שחמאס והג'יהאד העבירו אליה. המצרים ביקשו מהפלגים ראיות לכך שישראל פגעה במזיד במפגינים מבלי שהם איימו על חיילי צה"ל או התקרבו לאזור החיץ.

המצרים העבירו לחמאס מסר מישראל שלפיו היא לא מעוניינת בהסלמה ועדיין מחויבת להבנות חרף ההסלמה ביום שישי האחרון, בה נהרגו ארבעה פלסטינים. היום צפויה להגיע לרצועה משלחת ביטחונית מצרית.

אתמול פרסמו הזרועות הצבאיות של הפלגים הפלסטיניים בעזה הודעה משותפת לפיה יום שישי הקרוב יהיה יום מכריע שבו תועמד למבחן התנהגות ישראל בגבול הרצועה. בהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית של חמאס וזרועות צבאיות נוספות נאמר כי ישראל חצתה את כל הקווים האדומים וההתנגדות לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח פשעיה.

בהמשך ההודעה נאמר כי "נראה שהאויב  התגעגע לסבבי הלחימה ולתגובות קשות. כשהדבר נוגע לדם של עמנו, שום כסף, חשמל, מים או אוויר לנשימה לא ימנעו מאיתנו למלא את המוטל עלינו. במקביל, הזרועות הצבאיות כותבות בהודעה המשותפת כי ארבעת הפלסטינים שנהרגו בעימותים על הגדר בשישי עמדו במרחק 300-600 מטרים מהסדר ומכאן שלא סיכנו את חיילי צה"ל.