מפגש משפחות הנצרחים מברקן עם לוחמי ימ"מ
צילום: דוברות המשטרה

"הפכתם למשפחה שלנו": משפחות הנרצחים מברקן נפגשו עם לוחמי הימ"מ

בני משפחותיהם של קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי הביעו את הערכתם לפעילות לוחמי הימ"מ, שחיסלו את המחבל אשרף נעאלווה. "לא היה לנו ספק שנגיע אליו וכך היה", אמר מפקד מג"ב
כרמל דנגור
25 בדצמבר 2018
09:02

"הבנו שאנחנו לא הולכים לנוח עד שלא נשים את הידיים על המחבל", כך אמר השבוע מפקד כוח הימ"מ שחיסל את המחבל שביצע את הפיגוע בברקן לפני כחודשיים וחצי למשפחות הנרצחים בפיגוע. במג"ב פרסמו היום (שלישי) כי בני משפחותיהם של קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי נפגשו עם לוחמי הימ"מ שפעלו לאיתור המחבל אשרף נעאלווה וחיסלו אותו לפני כשבועיים במהלך חילופי אש.


במפגש נכחו גם מפקד מג"ב ניצב יעקב שבתאי ומפקד הימ"מ ניצב-משנה מ'. "מאז הפיגוע אין אדם אחד במערכת הביטחון שלא פעל למציאת המחבל ולמעצר של אלו שסייעו בדרכו", אמר ניצב שבתאי למשפחות. "הימ"מ, בהובלת שירות הביטחון הכללי ויחד עם כוחות צה"ל פעלו כל יום וכל לילה במצוד אחר עקבותיו. לא היה לנו ספק שנגיע אליו וכך היה".

מפקד הימ"מ אמר: "חודשיים נמשך המצוד אחר המחבל, חודשיים בהם לוחמינו סרקו בהכוונת שירות הביטחון הכללי כל מקום וכל נקודה שרק ניתן. ההיתקלות איתו הייתה לאחר שהתגלה על ידי כלב של היחידה כשהוא מסתתר בבית. הוא ירה בכלב שנפצע ואנחנו הצלחנו לנטרל אותו. בזכות מקצועיותם ומיומנותם של הלוחמים הם הצליחו להתגבר עליו, בפעולה שמנעה ממנו אולי לבצע פיגוע נוסף עם הנשק ששימש אותו".

בני משפחותיהם של קים וזיו הביעו את הערכתם העמוקה לפעילות הלוחמים. טל, אחיו של זיו חג'בי, אמר: "הפעילות שלכם אינה מובנת מאליה. אנו שמחים על המפגש ומודים לכם על ההקרבה שלכם. אתם פועלים תוך סיכון חיים יום-יומי ורצינו להסתכל לכם בעיניים ולהגיד לכם תודה". 

רפי, אביה של קים יחזקאל-לבנגרונד, אמר: "היה ברור לנו שהוא לא יחמוק ממערכת הביטחון הישראלית. עוד שבוע או פחות שבוע, ידענו שבסוף הוא יימצא ואנחנו נוכל להרגיש הקלה מסוימת בכך שהוא לא מסתובב חופשי". חוה, אימה של קים, סיכמה בהתרגשות ואמרה ללוחמים: "אתם הפכתם לילדים שלנו, למשפחה שלנו. תרצו או לא תרצו נוצר בנינו חיבור וקשר שיימשכו כל החיים. אני מתרגשת מאוד ומודה לכם על מה שעשיתם".

בתוך כך, ביום ראשון האחרון ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ביקר ביחידת הימ"מ והודה ללוחמים ולמפקדים על פעילותם בחודשים האחרונים, לרבות הלילה בו פעלו נגד חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בצומת עפרה לפני כשבועיים. "מדובר באחד הלילות המורכבים שעברו עליכם בתקופה האחרונה, ואתם בפעילותכם המקצועית צלחתם אותו ללא נפגעים ובהצלחה ובכך הבאתם כבוד גדול למשטרת ישראל ולמדינת ישראל".