עאידה תומא-סלימאן
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

עאידה תומא-סלימאן: "הרשימה המשותפת תמשיך יחד"

יום לאחר ההכרזה על בחירות אומרת חברת הכנסת כי מטרתה של הרשימה היא הגדלת הכוח ל-15 מנדטים. "ברגע שנתחזק, המטרה שלנו שיבינו שאי אפשר לעשות את השינוי במדינת ישראל בלי האוכלוסייה הערבית"
קלמן-ליברמן
25 בדצמבר 2018
15:30

חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן מהרשימה המשותפת אומרת היום (שלישי) כי סיעתה תמשיך ככל הנראה גם בבחירות הקרובות במסגרת המאחדת את ארבע המפלגות הערביות. בריאיון בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב אמרה תומא-סלימאן: "אנחנו צריכים להתמקד במטרות הפוליטיות והן להישאר מגן חזק על האוכלוסייה הערבית והכוחות הדמוקרטיים בישראל".

לדבריה, הרשימה המשותפת צריכה להישאר כדי להשמיע את הקול השפוי והשקול, כלשונה, בכל הנושאים הקשורים לשני העמים בארץ. "האוכלוסייה רוצה אותנו ככה. לנו המפלגות יש תפקיד חשוב ואנחנו יכולים לתרום לשינוי שרוצים גם בחברה היהודית".

תומא-סלימאן הגדרה את מטרותיה של הרשימה המשותפת בבחירות הקרובות ובראשן הגדלת כוחה של הסיעה שמונה כיום 13 חברי כנסת: "כל מפלגה רצה לבחירות לשם מטרות פוליטיות, כדי לחזק את כוחה. אנחנו רוצים להתחזק ולהגיע ל-15 מנדטים ויותר. ברגע שנתחזק, המטרה שלנו שיבינו שאי אפשר לעשות את השינוי במדינת ישראל בלי האוכלוסייה הערבית, בלי 20% מהאוכלוסייה. אף פעם לא ראו בנו פרטנר לקואליציה, אבל נחשוב על העניין הזה. זה אפשרי רק צריך קצת אומץ של מי שקוראים לעצמם אלטרנטיבה".