אפי נווה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות כתב האישום: אפי נווה פורש מהוועדה לבחירת שופטים

יו"ר לשכת עורכי הדין פרסם הודעה לפיה הפרישה היא הדבר הנכון לעת עתה. לדבריו: "ההליך נגדי הזוי ונוגע באכיפה בררנית". הוא מואשם בכניסה ויציאה לישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה
תמר אלמוג
25 בדצמבר 2018
18:35

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה הודיע היום (שלישי) על פרישה מהוועדה לבחירת שופטים, בעקבות הגשת כתב האישום נגדו. בהודעתו של נווה נכתב כי "לאור הודעת הפרקליטות, וחרף העובדה שההליך שהוגש נגדי הזוי ממש ונגוע באכיפה בררנית, הגענו להחלטה שהדבר הכי נכון לעת הזאת שאפנה את מקומי בוועדה".

בהודעתו של נווה נכתב כי יו"ר מחוז דרום, דני אליגון, יחליף אותו בוועדה ואבי חימי, יו"ר מחוז מרכז, יחליף אותו בוועדה לבחירת שופטים צבאיים. בהודעה הודגש כי "כולנו תיקווה שהשיקולים הענייניים שהובילו אותנו במשך כל הקדנציה ימשיכו להוביל אותנו גם עכשיו. ואין לי ספק שהסיפור ההזוי הזה שנפל עלי יסתיים בסוף".


מוקדם יותר, פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה ובת זוגו, בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא. כתב האישום הוגש לאחר דחיית בקשת הנאשמים בהליך שימוע, שלא יוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, ביקשו נווה ובת זוגו לפעול להסתרת שהותם המשותפת המתוכננת בחוץ לארץ, וזאת כדי להשיג לעצמם תועלת בקשר לסכסוך גירושים בו מצוי נווה. לשם כך, בתיאום מראש, החליטו השניים לפעול יחד במרמה לצורך יציאת וכניסת הנאשמת את גבולות ישראל, מבלי שמעבריה יתועדו באופן רשמי, באופן שתשוקף רק שהיית הנאשם, כביכול ללא הנאשמת, מחוץ לארץ.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשמים הגיעו בשתי הזדמנויות שונות, בעת יציאתם מישראל ובעת חזרתם לישראל, בסוף חודש ספטמבר ותחילת חודש אוקטובר, בתכנון מראש, לעמדות הממוכנות באולם ביקורת הגבולות בנתב"ג, שם הזדהה נווה בעמדה והונפק עבורו גייט פאס. על פי המיוחס בכתב האישום, בת הזוג, שלא הזדהתה בשום שלב, עברה את שערי המעבר באמצעות הגייט פאס שהונפק עבור נווה וניתן לה על ידו, ושניהם עברו את שערי המעבר תוך יצירת מצג כוזב לפיו הם הזדהו בפני העמדה, שכביכול הנפיקה עבור שניהם גייט פאס ותוך שנווה נצמד לגבם של אחרים על מנת לעבור את השער ללא הנחת גייט פאס.