העבודות לנטרול מנהרות בצפון
רועי שרון ורובי המרשלג

צה"ל פוצץ מנהרה נוספת בגבול הצפון

דיווח בלבנון: חיילי צה"ל הודיעו במערכת כריזה לתושבים בדרום לבנון כי הם עומדים לפוצץ מנהרה סמוך לכפר עייתא א שעב
מערכת כאן חדשות
26 בדצמבר 2018
17:54

מבצע "מגן צפוני": כוחות צה"ל פוצצו מנהרה נוספת בגבול הצפון - כך הותר הערב (רביעי) לפרסום. על פי דיווחים בלבנון, בצבא הודיעו במערכת כריזה לתושבים בדרום לבנון כי הם עומדים לבצע את הפיצוץ. מצה"ל נמסר כי לוחמי צה"ל איתרו לפני כמה ימים מנהרת טרור התקפית נוספת שנחפרה מהכפר השיעי עיתא א׳-שעב וחצתה לשטח ישראל. תוואי המנהרה נוטרל כאמור, לפני זמן קצר בפיצוץ. 
בצה"ל עדכנו את יוניפי״ל לקראת השמדת המנהרה. בצה״ל אומרים כי הם רואים בממשלת לבנון אחראית לחפירת המנהרות ולהשלכות של פעולה זו וכי מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 ושל ריבונות מדינת ישראל.


שרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו אתמול בגבול הצפון, באזור פעילות צה"ל במסגרת מבצע "מגן צפוני". השרים שמעו על התקדמות המבצע והמצב בסוריה מהרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ובכירים נוספים. בתום הסיור התקיים דיון קבינט. שרים שהשתתפו בדיון אמרו לכאן חדשות כי הדיון היה ביטחוני, ולא פוליטי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "המבצע הזה רובו ככולו מאחורינו. יש כאן עבודה יוצאת מן הכלל ששללה את נשק המנהרות מהחיזבאללה. הוא השקיע בזה הרבה ואנחנו הרסנו לו את זה".

שר החינוך נפתלי בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו לאחר הסיור: "סיור עומק במבצע 'מגן צפוני' בצפון. הכיוון טוב. הכוחות מבינים היטב את המשימה. חיזבאללה אינו פוסק לחרוש את רעתנו, ועלינו להיות יצירתיים ויוזמים על מנת לקטום את יכולותיהם".