טספסיון וצגאי

"למרות שבכתה ונאבקה אנס אותה - ואז רצח"

טספברהן טספסיון, נתין אריתראי בשנות ה-30 לחייו שהיה נשוי לאמה של סילבנה צגאי בת ה-12, מואשם ברצח, אינוס קטינה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות. בכתב האישום צוין כי "מעשיו הברוטאליים, שנעשו בקור רוח מקפיא ומתוכנן בצורה מעוררת שאט נפש, מעידים על מסוכנותו הרבה"
דניאל אלעזר
27 בדצמבר 2018
09:57

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד טספברהן טספסיון, החשוד ברציחתה של הנערה סילבנה צגאי בת ה-13 לפני כחודש. טספסיון, נתין אריתראי בשנות ה-30 לחייו שהיה נשוי לאמה של צגאי, מואשם ברצח, אינוס קטינה באלימות ותוך גרימת חבלה גופנית, תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג), איומים ושיבוש מהלכי משפט.  

מכתב האישום עולה כי נישואיו לאמה של צגאי הסתיימו לאחר שנהג כלפיה באלימות כלכלית ופיזית קשה, עד שהחליטה להתגרש ממנו. ממועד הגירושין, ניסה הנאשם לשכנע את אשתו לשעבר בכל דרך לחזור לחיות עמו - ללא הצלחה. עוד נכתב כי אמה של צגאי חששה מאיומיו ומיחסו האובססיבי כלפיה. היא החליפה את מנעולי הדירה שבה התגוררו ואת מנעול הכניסה לבניין, ואף ביקשה משכניה להקפיד שלא להכניס אותו. כמה ימים לפני האונס והרצח, החל טספסיון לעקוב אחר גרושתו ולארוב לה. יומיים לפני הרצח, הגיע לדירה בשעות הערב בעת שסילבנה שהתה בה. הוא לקח מסמכים ויצא מן הדירה לאחר ששכנים התקבצו במקום. כשיצא, התקשרה סילבנה למשטרה.

ערב לפני הרצח, ארב הנאשם לגרושתו והמתין לה מחוץ לבניין. כשהגיעה והבחינה בו - נכנסה לבניין, נעלה את השער מאחוריה, וסירבה לשוחח עמו. לאחר מכן התקשר אליה מטלפון ציבורי, ואיים: "אל תדאגי, אני אראה לך, אל תדאגי". בשלב זה החליט לנקום בגרושתו ולגרום למותה של בתה היחידה.

למחרת הגיע לבניין, טיפס על גג בניין צמוד וארב לסילבנה. עם כניסתו לדירה, החל דין ודברים בינו לבין סילבנה, זאת על רקע כניסתו לדירה ללא רשות יומיים קודם לכן ועל כך שהזעיקה משטרה. הנאשם חנק את הנערה והפיל אותה למיטה. סילבנה נאבקה בו, שרטה אותו, משכה שרשרת שהייתה על צווארו וקרעה אותה. הנאשם אחז בידיה ואנס אותה, למרות בכיה וצעקותיה ותוך שהיא נאבקת בו ומנסה להדוף אותו. בהמשך, חנק את סילבנה בשתי ידיו בחוזקה זמן ממושך עד שחדלה להתנגד. הוא כיסה את גופה בשמיכה, לקח את מכשיר הטלפון שלה ואת צרור המפתחות שלה, נעל את הדירה והכניסה לבניין בעוד המנוחה מתבוססת בדמה - ויצא אל הרחוב.


בחקירותיו מסר גרסה מפלילה הקושרת אותו לזירה ולמיוחס לו בצורה משמעותית ביותר. כמו כן, נמצאה ראיה פורנזית שקושרת אותו לעבירת המין. טספסיון אמנם כפר בעבירת הרצח המיוחסת לו, אך לפני כשבועיים הודה בקיום יחסי מין עם הנערה. פרקליטו ניסה לטעון כי פערי הזמנים בין מקום הגעתו לדירה של סילבנה בשעות הצהריים לבין זמן מציאת גופתה בשעות הערב, מחייבים את המשטרה בהמשך בדיקות נוספות.

יממה לאחר הרצח, אמר אביו של החשוד לכאן חדשות כי בנו פושע טיפש ומשוגע. "אני עצוב מאוד, עדיף היה שיהרגו אותי. אנחנו בנתק כבר כמה שנים. הוא לא מקשיב לי, הרבה אנשים אמרו לו להשלים איתי". האב סיפר כי בנו עובד בבית קפה ברמת גן. "הוא טיפש. עדיף שהיה רוצח אותי", אמר האב.