עו"ד אפי נוה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד של אפי נוה: "לפעמים המערכת שוגה קשות"

עו"ד בעז בן צור התייחס לכתב האישום ואמר כי התיק יצא מפרופורציה והיה צריך להיסגר בשל חוסר עניין לציבור. בן צור ציין כי מדובר בתקלה שלא קשורה להליך הגירושים של נוה
תמר אלמוג ומרדכי גילת
27 בדצמבר 2018
12:31

עורך הדין בעז בן צור, סנגורו של עורך הדין אפי נוה, נגדו הוגש שלשום כתב אישום, הדגיש היום (חמישי) כי התיק היה צריך להיסגר מהעדר עניין לציבור וטען כי הוא יצא מפרופורציה. "היה תהליך עקום. לפעמים המערכת פועלת בצורה לא ראויה ושוגה באופן קשה", אמר בן צור בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם סנגורו של עו"ד אפי נוה, בעז בן צור

בן צור ציין כי מדובר בכניסה ויציאה של שני אזרחים שיכולים לצאת כאוות נפשם ומדובר בתקלה שלא קשורה להליך המשפטי של הגירושים של נוה, אלא לסיטואציה אישית. "נוצרה מצוקה. אנחנו לא מקלים ראש, אבל הטיפול לא בפרופורציה. מי שראה את כל הראיות, יודע שאמירת הפרקליטות על דבריו של נוה כי לא הכיר את בת זוגו לבקרי הגבול – לא נכונה", אמר הסנגור.

פרקליטו של נוה טען כי מרשו קיבל יחס שונה ולא הוגן: "פרקליטות הגונה הייתה מתנהלת אחרת ואומרת בתחילת הדרך שאין מקרים דומים. הם יצאו בהצהרות, אבל אין באמת מקרים כאלה". בן צור תהה – "הפרקליטות ביקשה, בצעד חריג, לעיין בתיק הגירושין בבית המשפט למשפחה, מה כל ההשקעה בתיק הזה?".

כפי שפורסם בכאן חדשות, פרקליטות מחוז מרכז הגישה שלשום לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה ובת זוגו, בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא. כתב האישום הוגש לאחר דחיית בקשת הנאשמים בהליך שימוע, שלא יוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, ביקשו נוה ובת זוגו לפעול להסתרת שהותם המשותפת המתוכננת בחוץ לארץ, וזאת כדי להשיג לעצמם תועלת בקשר לסכסוך גירושים בו מצוי נוה. לשם כך, בתיאום מראש, החליטו השניים לפעול יחד במרמה לצורך יציאת וכניסת הנאשמת את גבולות ישראל, מבלי שמעבריה יתועדו באופן רשמי, באופן שתשוקף רק שהיית הנאשם, כביכול ללא הנאשמת, מחוץ לארץ.

בעקבות הגשת כתב האישום, הודיע נוה על פרישה מהוועדה לבחירת שופטים. בהודעתו של נוה נכתב כי "לאור הודעת הפרקליטות, וחרף העובדה שההליך שהוגש נגדי הזוי ממש ונגוע באכיפה בררנית, הגענו להחלטה שהדבר הכי נכון לעת הזאת שאפנה את מקומי בוועדה".