בני גנץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בני גנץ רשם את מפלגתו החדשה: "חוסן לישראל"

למפלגה של הרמטכ"ל לשעבר צפויים להצטרף, בין השאר, איש החינוך חילי טרופר שהתמודד בעבר במפלגת העבודה וראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון
יואב קרקובסקי
27 בדצמבר 2018
14:52

הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במיל' בני גנץ, הודיע היום (חמישי) שרשם את מפלגתו החדשה שנקראת "חוסן לישראל". למפלגה צפויים להצטרף בשלב ראשון איש החינוך חילי טרופר, שהתמודד בעבר בפריימריז במפלגת העבודה וראש מועצת ירוחם לשעבר, מיכאל ביטון. גנץ טרם הודיע האם בכוונת המפלגה החדשה להתמודד בבחירות הקרובות לבד או שתחבור למפלגה אחרת.

במסמך רישום המפלגה נכתב בסעיף מטרות המפלגה: "המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות, תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים - חינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק מפשט וביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון".

בשבועות האחרונים נזרקו לאוויר שמות רבים של מפלגות שאליהן עשוי גנץ להצטרף ובין השאר דובר על חבירה למפלגת העבודה, לליכוד, ליש עתיד וריצה משותפת עם רמטכ"ל אחר, משה "בוגי" יעלון. השבוע פורסם אף כי הוא עשוי לרוץ במסגרת מפלגתה של עדינה בר שלום, מפלגת 'אחי ישראלי'.

בריאיון לכאן רשת ב' אמרה בר שלום: "גנץ הוא איש ערכי וראוי. בעבר ישבנו, עוד לפני שחשבנו ללכת יחד. בוא נשאיר את זה פתוח בינתיים. הדברים מורכבים".