בני גנץ
צילום: פלאש 90

הנגבי: "נתניהו לא רואה את בני גנץ ממטר ומקבל כפול מנדטים ממנו"

השר מהליכוד אמר בכאן רשת ב כי "לפי הסקרים, מפלגתו חיה על מצביעי שמאל". גם זהבה שאול, אמו של אורון שאול, תקפה את גנץ: "כאיש צבא מה שהוא עשה זה כישלון גדול"
כאן הערב
27 בדצמבר 2018
17:52

"בנימין נתניהו לא רואה את בני גנץ ממטר, הסקרים מראים שהוא מקבל כפול מנדטים ממנו", כך הגיב הערב (חמישי) השר צחי הנגבי (ליכוד) על הצטרפותו הרשמית של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ למערכת הפוליטית. גנץ השיק היום את מפלגתו החדשה תחת השם "חוסן לישראל".


בנוגע למפלגתו החדשה של גנץ אמר הנגבי בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב': "לפי הסקרים זו מפלגה שחיה ממצביעי שמאל. המצביעים שלו שוחקים את יאיר לפיד ואת כחלון. אלו המצביעים ואנחנו לא מודאגים". עם זאת הוסיף הנגבי: "אנחנו מאוד מכבדים את בני ומאמינים שהוא יכול לתרום לפוליטיקה".

במקביל, ספג גנץ ביקורת קשה מזהבה שאול, אימו של החייל הנעדר אורון שאול. שאול נעדר מאז מבצע צוק איתן בקיץ 2014 שעליו פיקד גנץ כרמטכ"ל. ביום הולדתו ה-25 של בנה אמרה שאול: "מסר לבני גנץ, כאדם אני אוהבת אותו אבל כאיש צבא הוא לא עשה את העבודה. מה שהוא עשה זה כישלון גדול,  גם הוא וגם בוגי יעלון. הם לא היו צריכים להפסיק את צוק איתן עד שלא יחזרו אורון והדר גולדין".