בלוני תבערה
צילום: דוברות המשטרה

אחרי שבועות של שקט: בלון נפץ נחת בעוטף עזה

צרור בלונים עם מטען קטן סמוך לגן ילדים במועצה האזורית שדות נגב. חבלן הוזעק למקום ולא היו נפגעים באירוע. בצה"ל דרוכים לקראת ההפגנות בגבול הרצועה
אסף פוזיילוב
28 בדצמבר 2018
11:02

בלון נפץ נחת הבוקר (שישי) ליד גן ילדים במושב במועצה האזורית שדות נגב. לבלון היה מחובר מטען קטן, וחבלן של המשטרה הוזעק למקום. לא היו נפגעים באירוע. מדובר בבלון הראשון שנחת בעוטף עזה אחרי כמעט חודשיים של שקט. בצה"ל דרוכים לקראת ההפגנות בעזה שיתקיימו בהמשך היום.

מוקדם יותר היום פרסם העיתון "אל-אחאבר" כי נתניהו העביר ביומיים האחרונים מסר לעזה דרך המצרים, לפיו הוא מעוניין בשמירה על השקט בגבול והמשך ההבנות בין ישראל לחמאס, עד לקיום הבחירות בישראל. גורם בחמאס אמר לעיתון כי נתניהו הוסיף שהדבר לא ימנע מישראל לצאת למלחמה נגד עזה, במקרה של התגרות מצידה.

בתחילת השבוע דיווח העיתון כי מצרים פועלת ביומיים האחרונים כדי למנוע הסלמה ברצועת עזה בעקבות האירועים האלימים בגבול הרצועה ביום שישי האחרון, ומסרים מאיימים שחמאס והג'יהאד העבירו אליה. המצרים ביקשו מהפלגים ראיות לכך שישראל פגעה במזיד במפגינים מבלי שהם איימו על חיילי צה"ל או התקרבו לאזור החיץ.

המצרים העבירו לחמאס מסר מישראל שלפיו היא לא מעוניינת בהסלמה ועדיין מחויבת להבנות חרף ההסלמה ביום שישי האחרון, בה נהרגו ארבעה פלסטינים. היום צפויה להגיע לרצועה משלחת ביטחונית מצרית.