תיעוד התגובה בכפר כילא לנטרול המנהרה
צילום: דובר צה"ל

בורחים ומנסים לעצור את הבטון: כך הגיבו בכפר כילא לנטרול מנהרת חיזבאללה

בתיעוד נראים אנשים באתר "מפעל הבלוקים", ממנו נחפרה המנהרה, כשהם נמלטים לנוכח הבטון שזורם בלי הפסקה. לאחר מכן, מנסים לעצור את זרימת הבטון באמצעים שונים, כולל שפיכת חול בכניסה לאזור
משה שטיינמץ ורובי המרשלג
28 בדצמבר 2018
13:26

דובר צה"ל פרסם היום (שישי) תיעוד של התגובה בכפר כילא בלבנון לנטרול אחת ממנהרות הטרור של חיזבאללה, שנחפרה מ"מפעל בלוקים" בכפר וחדרה לשטח ישראל. בתיעוד נראים תחילה אנשים באתר חפירת המנהרה נמלטים בבהלה מהמקום. לאחר מכן, הבטון שהוזרם על ידי צה"ל למנהרה נראה זורם ללא הפסקה, ובכפר הלבנוני מנסים לעצור את הזרימה באמצעים שונים.


דובר צה"ל רונן מנליס הודיע אתמול כי הצבא סיים להשמיד את מנהרות הטרור של חיזבאללה שיצאו מהכפר כילא למטולה. לפני שהושמדו, מצלמת כאן חדשות תיעדה את אחת המנהרות מבפנים. מנליס הסביר כי בתכנית ההתקפה של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה דובר על חצייה של פעילי רדואן, הכוח המיוחד של ארגון הטרור, לישראל וניתוק צפון המדינה. דובר צה"ל אמר כי המבצע לנטרול המנהרות נמשך.


הניסיון של חיזבאללה לשקר הוא עקבי. האחריות על המנהרות מוטלת על ממשלת לבנון", הדגיש מנליס. קצין בפיקוד צפון הדגיש כי מרגע שפורסם כי המנהרות מולכדו, השתנו הוראות הפתיחה באש - "מי שייכנס אליהן עכשיו ימות". הקצין סיפר כי כמה ימים אחרי תחילת המבצע כמעט התרחש אירוע כזה.