בני גנץ ומשה יעלון משתפים פעולה
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

גנץ ויעלון יודיעו: נרוץ בשתי מפלגות ברשימה אחת

יעלון הצהיר כי הוא מתכוון להחליף את רה"מ נתניהו ולא יישב בקואליציה בראשותו. גנץ ויעלון צפויים לחבור לעדינה בר שלום ויש שמעריכים כי שר הביטחון לשעבר יחבור ללפיד
יואב קרקובסקי
28 בדצמבר 2018
22:58

שר הביטחון לשעבר משה יעלון והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, יודיעו בשבוע הבא כי ירוצו לבחירות בשתי מפלגות, אך ברשימה אחת. כך פורסם לראשונה הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. יעלון הצהיר כי הוא מתכוון להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא יישב בקואליציה בראשותו.


גנץ הציג אתמול את שם מפלגתו "חוסן לישראל", אך הוא אינו צפוי לקיים מסיבת עיתונאים או להתחיל בסבב ריאיונות בכלי התקשורת בשבוע הקרוב. בשבוע הבא יציג יעלון את מפלגתו החדשה, והשניים צפויים לחבור לעדינה בר שלום, בתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף.

יעלון מגדיר את עצמו - ימין ממלכתי וכרגע חבירה לאורלי לוי אינה אפשרית משום שהחוק אוסר עליה להתחבר למפלגות קיימות. ההערכה היא ששר הביטחון לשעבר לא יפסול חיבור למפלגות שמאל מתונות. עוד מעריכים כי לפיד הוא אופציה עבור יעלון רק אם לא תהיה המראה בסקרים ובמקרה של ריצה משותפת, גנץ יהיה מועמד לשר הביטחון אם לפיד יהיה ראש הממשלה.


גם בבית היהודי מתחילה ההיערכות, שם מוטרדים מהניסיון של ראש הממשלה ללכוד את בסיס המצביעים הטבעי של המפלגה סביבו. בבית היהודי רואים זאת בשל התכנון של נתניהו להתחיל את מסע הבחירות במפגש עם ראשי מועצת ישע. יו"ר המפלגה נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד מנסים לאסוף את הבייס כדי למנוע את ״שתיית המנדטים״ שעשה כבר נתניהו בעבר. הם מבינים שהם מוגבלים ביכולת לתקוף את נתניהו מחשש לאבד מצביעים.