איילת שקד ונפתלי בנט
פלאש 90

בנט ושקד מקימים מפלגה חדשה: "הימין החדש"

השרים הודיעו שיחלקו את הנהגת המפלגה שתהיה משותפת לדתיים וחילונים. הם תקפו את ראש הממשלה נתניהו: "הוא חושב שהציונות הדתית בכיס שלו"
יואב קרקובסקי
29 בדצמבר 2018
20:04
עודכן ב 21:02

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעו הערב (שבת) על הקמת מפלגה חדשה שתיקרא "הימין החדש". השניים יחלקו את הנהגת המפלגה שתהיה משותפת לדתיים וחילונים. "מפלגת הימין החדשה תהיה בעד ארץ ישראל ונגד שחרור מחבלים", אמרו השרים בהצהרה לתקשורת בבית סוקולוב בתל אביב, והוסיפו: "אם הייתה מפלגה כזאת לפני 13 שנה ההתנתקות לא הייתה מתרחשת - אל מול האופורטוניזם האישי שהוביל את הליכוד הייתה עומדת מפלגה ימנית אמיתית".

הם תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הבית היהודי איבד את הכוח להשפיע. נתניהו חושב שהציונות הדתית בכיס שלו, שתמיד ילכו איתו. הוא נאם שאנחנו במצב חירום לאומי ושלח את ראש המל"ל להזהיר את הרבנים, לכן נאלצנו להישאר הממשלה בניגוד למה שאנחנו מאמינים".

"ימין החדש": ההצהרה המלאה של בנט ושקד

השניים יעזבו את מפלגת הבית היהודי שהוקמה לפני שש שנים. "מעולם לא הרגשתי לא בנוח כחילונית, תמיד הרגשתי בבית", אמרה שקד. ח"כ שולי מועלם רפאלי הודיעה שתצטרף מהבית היהודי אל המפלגה החדשה: "הגיע הזמן להרחיב את הבית. בחמש השנים האחרונות הבית היהודי והציונות הדתית שותפים להנהגת המדינה בכל תחום. עם הימין החדש ישראל תחזור לנצח".

במהלך ההצהרה, התפרץ לדבריהם של בנט ושקד פעיל מחאת הגז, גונן בן יצחק. הוא האשים את השניים שלא פעלו מתוך הממשלה נגד השחיתות והביקורת שהם מפנים לנתניהו כעת.


מפלגת הבית היהודי פרסמה הודעת תמיכה בשרים לאחר ההצהרה: "מפלגת הבית היהודי מודה לנפתלי בנט ואיילת שקד על 5 שנים של עשייה גדולה למען עם ישראל. אנו מאמינים שעוד נכונו להם גדולות ונצורות בהובלת מחנה הימין", הודיע מנכ"ל המפלגה ניר אורבך.

לפני ההצהרה אמר איש האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אני שומע את הדיווחים והבנתי שאנחנו באים למציאות חדשה. הם כנראה יכריזו על מפלגה חדשה. הציונות הדתית חזקה, הייצוג הפוליטי שלה לא תלוי באדם כזה או אחר. למדתי שבפוליטיקה אין הפתעות. השאיפות של נפתלי ואיילת הן להגיע להנהגת המדינה? זה לא הולך יחד עם מפלגה דתית".