בני גנץ
צילום: פלאש 90

בראש של בני גנץ: כשהפוליטיקאי שלא מפסיק לשתוק דיבר

גנץ ירוץ בבחירות עם מפלגתו "חוסן לישראל", ולפי חלק מהסקרים הוא צפוי לקבל מספר דו-ספרתי של מנדטים. מעבר לזה, לא הרבה ידוע על תפיסת עולמו הפוליטית והמדינית. עד שהוא יחליט לדבר, קיבצנו כמה מהדברים שאמר בעבר, ושאולי יכולים לרמוז על העמדות שיציג בבחירות 2019. צפו
מערכת כאן חדשות
30 בדצמבר 2018
16:56
עודכן ב 18:01

בשבוע שעבר הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הזניק באופן רשמי את המרוץ שלו בבחירות 2019, כשרשם את מפלגתו החדשה "חוסן לישראל". זמן קצר לאחר מכן פורסם כי הוא צפוי לחבור לרמטכ"ל נוסף בדימוס משה יעלון. מעבר לזה, לא הרבה ידוע על הפוליטיקאי הטרי, שלפי חלק מהסקרים צפוי לקבל מספר דו-ספרתי של מנדטים. מהן עמדותיו המדיניות? מה דעתו על ההנהגה הנוכחית ועל התנהלות צה"ל מאז שסיים את תפקידו כרמטכ"ל? גנץ עדיין לא סיפק תשובות ברורות לשאלות אלו, ונראה כי גם לא יעשה זאת בזמן הקרוב.


עד שגנץ יחליט לדבר, בכאן חדשות קיבצנו מכה מן הריאיונות שהוא כן העניק בעבר, ומהם אולי אפשר ללמוד על מה הוא צפוי להציע לבוחריו בבחירות הקרובות. בריאיון האחרון שלו כרמטכ"ל לדוגמה, אמר גנץ: "אין ספק שכפי שקבעו ממשלות ישראל בעבר, כולל ממשלת ישראל המכהנת, האינטרס להתקדם בתהליך המדיני הוא אינטרס ישראלי, הוא לא רק אינטרסים אחרים. איך בוחרים ועל איזה משברים? זה כמובן שאלות שלא אני מתעסק איתן, אבל על חשיבות העניין? אני לא מכיר חולק אחד".