"הייתי שיכור, הדלקתי נייר וזרקתי": מצית המלונית בירושלים מדבר

מוחמד ג'עברי, שהצית את השריפה ממנה נהרג רונן עוז לפני כחודשיים, מספר לכאן חדשות כי הוא לא תכנן לפגוע באיש. לדבריו, הוא היה בסכסוך רומנטי עם בעלת המלון, והחליט לעשות נזק קל, ומבקש להתנצל. כתבתה של יערה שפירא
יערה שפירא
30 בדצמבר 2018
21:15

כחמישה חודשים לאחר הצתת המלונית בירושלים, בה נהרג רונן עוז שחילץ את ילדיו מהאש ונפצעה קשה אשתו אילנית – הצעיר הערבי שהודה בהצתה דיבר היום (ראשון) לראשונה בריאיון לחדשות הערב בכאן 11 מבית המעצר.

"אני מבקש מאוד מאוד מאוד שיסלחו לי. אני יודע מה זה אבא שbלך ואני מבואס על מה שקרה עם אבא שלהם, זה לא היה בכוונה", אמר המצית, מוחמד ג'עברי. "לא היה לי ניסיון לפגוע באנשים ולבוא לדקור אנשים או להרוג".

ג'עברי שחזר את ליל ההצתה, וסיפר שבאותו לילה הוא שתה אלכוהול בביתה של חברתו לשעבר לעבודה במלונית. זאת, לאחר ששניהם פוטרו בעקבות סכסוך עם בעלת המקום: "ישבנו, שתינו, ואז התחילה בעלת הבית שלי לשלוח לי וידאו עם בן אדם, מנשק אותה וזה... אז נור אמרה לי: שמע, אתה תעשה לה נזק עכשיו ונעשה לה שריפה קטנה. היא נתנה לי את המציתים".

לשאלה למה שליחת הסרטון הרגיזה אותו הוא השיב: "היא יודעת שאני אוהב אותה מאוד. לפני שהיא העיפה אותי מהעבודה היא הכירה מישהו. מפה התחיל הסיפור הזה. התחלתי לקלל אותה והיא אמרה לי לעוף מפה".

ג'עברי תיאר בשיחה גם את מהלך ההצתה: "את נכנסת לבית מלון מאחורה, ונכנסתי, הייתי שיכור, לא מצאתי משהו להדליק אותו. עליתי את המדרגות, ראיתי את הנייר טואלט. הדלקתי את הנייר וזרקתי אותו על אותה עגלה, והלכתי. חשבתי, מה, מכבי אש יכבה אותו, האזעקה תצפצף שם".