גונן שגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מגעים מתקדמים להסדר טיעון עם השר לשעבר גונן שגב

על פי המסתמן שגב, שנאשם בריגול לטובת איראן, יודה בחלק מהעבירות. הוא צפוי לעונש מאסר ממושך. דיוני ההוכחות במשפטו נדחו בעקבות המגעים
תמר אלמוג
30 בדצמבר 2018
20:53

מגעים מתקדמים מתנהלים להסדר טיעון עם השר לשעבר גונן שגב, הנאשם בריגול לטובת איראן. היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במקביל לדיונים על החומרים בתיק, דיוני ההוכחות במשפטו של שגב נדחים לעת עתה בשל המגעים בין הפרקליטות לבין סניגוריו.


לפי הערכות, אם המגעים אכן יבשילו, יוסכם בהסדר כי שגב יודה בביצוע עבירת ביטחון - אך בחומרה מופחתת מזו שמיוחסת לו באישום. הוא צפוי לקבל עונש מאסר ממושך. עם חשיפת הפרשה, מטעמו של שגב נמסר כי "כשהפרטים יתפרסמו תתגלה תמונה שונה לחלוטין".

משפטו של שגב נפתח בחודש יולי האחרון בבית המשפט המחוזי בירושלים. מהאישום נגדו עולה כי השר לשעבר פעל מאז 2012 כסוכן מודיעין, במטרה לפגוע בביטחון המדינה.

פרקליטו של שגב, עו"ד משה מזור, אמר בסוף הדיון הראשון במשפט: "המשפט ממש בתחילת דרכו, טרם קיבלנו את כל חומרי החקירה בתיק. כפי שאתם יודעים, יש צו איסור פרסום די גורף על פרטי הפרשה, לכן היכולת שלנו כרגע לשתף בטענותיו של מר שגב היא יכולת מועטה ביותר ומוגבלת. עם זאת, הטענות יישמעו בפני כבוד ההרכב. אנחנו מאמינים ומקווים שבתום ההליך הפרשה הזאת תחזור לממדים הטבעיים שלה ותקבל את הפרופורציות הנכונות".