ג'מיל תמימי
צילום: פלאש 90

אושר הסדר טיעון מקל עם מחבל שרצח סטודנטית

כפי שנחשף בכאן חדשות: ביהמ"ש הרשיע את ג'מיל תמימי ברצח ברכבת הקלה
שלי טפיירו
31 בדצמבר 2018
09:31

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (שני) את ג'מיל תמימי ברצח הסטודנטית חנה בלדון בפיגוע ברכבת הקלה בעיר באפריל 2017. כפי שנחשף בכאן חדשות, במסגרת הסדר הטיעון שהושג עם תמימי הוא צפוי לרצות עונש של 18 שנות מאסר בלבד ולא מאסר עולם. כמו כן הוא יזכה לפטור מתשלום פיצויים לבני משפחת הנרצחת בהליך פלילי. בני משפחתה של בלדון הביעו זעם לנוכח ההסדר עם תמימי.

הפרסום הראשון בכאן חדשות בנוגע להסדר עו"ד שגיב עוזרי, פרקליטות מחוז ירושלים התייחס להליך ואמר: "מדובר ברצח מזעזע, ללא סממן לאומני כלשהו, שבוצע על ידי אדם הלוקה בנפשו. אנו יודעים ששום עונש לא ייתן נחמה ולא יהווה מזור של ממש למשפחה הכואבת. בהתאם לכך, נוכח חומרת העבירה, ולאחר שבני המשפחה לא הביעו התנגדות לכך, טענה הפרקליטות לעונש של 18 שנות מאסר בפועל, מה שיבטיח שהנאשם בן שישים, ירצה את שארית חייו או את החלק הארי של שארית חייו מאחורי סורג ובריח".

עו"ד דוד ברהום שמייצג את תמימי מטעם הסניגוריה הציבורית סיפר במהלך ההליך המשפטי כי: "מדובר באדם שמתמודד במשך שנים  ארוכות עם בעיות נפשיות קשות ומוכר למערכת בריאות הנפש". בלדון, בת 21 במותה נרצחה במהלך נסיעה ברכבת הקלה באזור כיכר צה"ל בירושלים. היא הגיעה לירושלים מאוניברסיטת ברמינגהאם במסגרת חילופי סטודנטים ואמורה הייתה לשוב לבריטניה בסוף הסמסטר.  

גזר הדין יינתן בעוד כעשרה ימים. 

תגיות:
פיגוע