קצין בצבא ארה"ב בסוריה, בשנה שעברה
צילום: אי-פי

דיווח: צבא ארה"ב החל לסגת מסוריה

לפי ערוץ אלמיאדין הלבנוני, שיירה ובה 120 כלי רכב נראתה בדרכה לבסיס צבאי בעיראק. הלילה נודע כי טראמפ הסכים שהוצאת הכוחות תימשך ארבעה חודשים ולא 30 יום
שמעון מיג'אן
01 בינואר 2019
11:00

ערוץ אלמיאדין הלבנוני דיווח הבוקר (שלישי) כי החל השלב הראשון בנסיגת הכוחות של צבא ארצות הברית מסוריה. לפי הדיווח, שיירה ובה 120 כלי רכב נראתה בדרכה לבסיס צבאי בעיראק, סמוך לחבל כורדיסטאן. מקורות עיראקיים מסרו לרשת כי הנוכחות האמריקנית בבסיס תהיה זמנית בלבד. עם זאת, לדיווח אין אישור ממקורות אחרים.

לפנות בוקר דיווח ה"ניו יורק טיימס" שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הסכים להאט את הוצאת הכוחות האמריקנים מסוריה. לפי גורם אמריקני, הנסיגה תימשך ארבעה חודשים ולא 30 יום, כפי שהוכרז בתחילה.

הנשיא האמריקני אישר את הדברים בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, והעביר ביקורת על מתנגדיו: "אם מישהו מלבד דונלד טראמפ היה עושה מה שעשיתי בסוריה, הוא היה גיבור לאומי. דאעש נעלם ברובו, אנחנו נחזיר לאט את החיילים שלנו הביתה, כדי שיהיו עם משפחותיהם, ובמקביל נילחם במה שנשאר מדאעש".

אתמול אמר גורם מדיני בכיר בישראל כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא ניסה לשכנע את הנשיא האמריקני לוותר על הנסיגה, אלא ביקש ממנו לעשות זאת בהדרגה. לדברי הגורם, "אני חושב שיש ביציאה האמריקנית הזדמנות". הוא הוסיף שלא חל שינוי בנוכחות האיראנית בשטח מאז ההחלטה האמריקנית על הנסיגה.