חנין בכנסת, ב-2015
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ חנין הודיע: לא אתמודד בכנסת בחירות הקרובות

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת שהעביר כמאה חוקים, פורש אחרי 12 שנה בכנסת: "לא עושה לביתי, אלא הולך לעשות שינוי בדרך בה אני מעורב בפוליטיקה"
זאב קם
01 בינואר 2019
11:45

חבר הכנסת דב חנין מהרשימה המשותפת הודיע הבוקר (שלישי) על פרישתו מהכנסת לאחר 12 שנים. באירוע שכינס בכנסת הודיע חנין כי החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות אך להמשיך בעשייה פוליטית בשטח.

חנין ציין: "העברתי יותר ממאה חוקים חשובים, כמו הארכת חופשת לידה והעלאת גיל הנישואין, חוקים המגנים על עובדים, נשים, ילדים, בני נוער, להט"ב, אסירים בבתי כלא, חוקים המגנים על בעלי חיים ומהפכה סביבתית בחקיקה. גם הצעות חוק שלא הצלחתי להעביר שינו את המציאות. אני גאה בתפקיד שמילאתי, יחד עם חבריי, בהתעקשות על שמירת הגשר בין יהודים וערבים בארץ הזו, במציאות שבה התהום בין שני העמים מעמיקה. זהו המפתח לעתיד שלנו.

"אך למרות כל ההישגים, אני לא יכול לחמוק מאמת קשה. ישראל הולכת בכיוון מסוכן. בהיעדר התקדמות לשלום, נתדרדר למלחמות. המרחב הדמוקרטי נמצא תחת מתקפה כבדה. ההסתה של השלטון נגד הציבור הערבי מתגברת, הגזענות מתפשטת, העוני והפערים מעמיקים. שינוי הכיוון לא ייעשה מהחרטום - מהכנסת, אלא מהמפרשים - מהמאבקים של אנשים ותנועות בשטח. בכך אני מתכוון להשקיע את כל זמני".

הודעתו של חנין גררה תגובות רבות בכנסת. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר: "היה לי הכבוד להכיר ולעבוד עם דב, שותף אמיתי, איש של ערכים, אופטימיות, ותקווה לשינוי, ובו זמנית פרגמט ומחוקק מצטיין שהצליח גם תחת הממשלות הגזעניות ביותר לייצר חיבורים רחבים כדי להביא הישגים לכלל החברה".