שוטרים בזירת הדקירה
צילום: אי-פי

משטרת מנצ'סטר: אירוע הדקירה אמש – פיגוע טרור

צעיר כבן 25 נעצר בחשד לביצוע במעשה. תרזה מיי: "מחשבותינו נתונות לפצועים במתקפה". בגרמניה: פעיל ימין קיצוני נעצר בחשד שניסה לדרוס זרים
איתמר מרגלית
01 בינואר 2019
14:22

משטרת מנצ'סטר הודיע היום (שלישי) כי היא מתייחסת לאירוע הדקירה המשולש אמש בתחנת הרכבת ויקטוריה כאל אירוע טרור. המשטרה הודיעה כי עצרה חשוד במעשה, צעיר כבן 25. היא לא פרסמה פרטים נוספים על אודותיו. ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אמרה היום כי מחשבותיה נתונות לפצועים במתקפה, וכי היא מודה לשירותי החירום בתגובתם האמיצה.


שלושה בני אדם נפצעו הלילה בתחנת הרכבת ויקטוריה בעיר. בתיעוד מהאירוע נשמע הגבר הדוקר צועק "תחי החליפות האיסלאמית, אללה אכבר" אחרי שנעצר בידי כוחות המשטרה. לפי הדיווחים הוא אמר שהמעשה קשור להפצצות במדינות אחרות. מצב של הפצועים קשה אך לא מסכן חיים.

אחד מעדי הראייה לאירוע אמר כי הדוקר החזיק סכין מטבח גדולה. "שמעתי אותו אומר 'כל עוד תמשיכו להפציץ מדינות אחרות זה ימשיך לקרות'", סיפר.

בתוך כך, משטרת גרמניה הודיעה שעצרה בלילה שבין שני לשלישי פעיל ימין קיצוני החשוד שנסע בכוונה אל עבר קבוצה של הולכי רגל ממוצא סורי ואפגני, ופצע ארבעה מתוכם. תחילה ניסה החשוד לדרוס זרים בעיר בוטורפ, ואחרי כן נמלט וניסה שוב לדרוס בעיר הסן. לבסוף המשטרה עצרה אותו, ובמהלך המעצר השמיע החשוד הערות נגד מהגרים. בשל כך, הרשויות בוחנות את המקרים ויוצאות מתוך נקודת הנחה שהתוקך התכוון לדרוס בכוונה זרים.