בנט ושקד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מתקפה נגד בנט בכינוס רבנים בכירים: "רימה ולא אמר אמת"

בציונות הדתית ממשיכים לבקר בחריפות את השר שפילג את הבית היהודי. בכינוס הציעו הרבנים לאלי סדן לעמוד בראש רשימת המפלגה, אך הוא סרב במקום
עקיבא וייס
01 בינואר 2019
22:15

מתקפה חריפה הערב (שלישי) נגד השר נפתלי בנט בכינוס רבנים בכירים דתיים לאומיים בירושלים. זאת בעקבות הפרישה של שר החינוך מהבית היהודי והקמת מפלגת "הימין החדש" ביחד עם שרת המשפטים איילת שקד. גורמים שנכחו בכנס אמרו: "בנט רימה את הרבנים ולא אמר את האמת".

מטרת הכינוס הייתה לדון בהתלכדות סביב התנועות הפוליטיות הפעילות בציונית דתית (הבית היהודי והאיחוד הלאומי). בישיבה סוכם על מאמץ להוביל לאחדות בתוך המגזר. במקביל נודע כי שלושה רבנים הציעו לרב אלי סדן לעמוד בראש רשימת הבית היהודי בבחירות הקרובות. על פי גורם שנכח בכינוס - סדן סרב במקום.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מאז שנפתלי בנט ואיילת שקד התפלגו מן הבית היהודי בסוף השבוע נשמעה ביקורת רבה בתוך המגזר על השניים. כך למשל השר אורי אריאל קבע שבנט "ערק מן המערכה" והוסיף: "יש לא מעטים שאומרים שלא יצביעו להם כי הם רואים ערך ביהדות ולא מעוניינים שהיא תתקרב למה שמכונה חילונים".

במוצאי השבת הודיעו בנט ושקד על הקמת המפלגה החדשה. השניים יחלקו את הנהגת המפלגה שתהיה משותפת לדתיים וחילונים. "מפלגת הימין החדשה תהיה בעד ארץ ישראל ונגד שחרור מחבלים", אמרו השרים בהצהרה לתקשורת בבית סוקולוב בתל אביב, והוסיפו: "אם הייתה מפלגה כזאת לפני 13 שנה ההתנתקות לא הייתה מתרחשת - אל מול האופורטוניזם האישי שהוביל את הליכוד הייתה עומדת מפלגה ימנית אמיתית".

בבית היהודי זעמו על המהלך ופנו לאנשי ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שיפטר את בנט ושקד שמכהנים כשרים בממשלה מתוקף הסכם בין הליכוד והבית היהודי. זאת מאחר שהם כבר אינם חלק מהבית היהודי. בנט ושקד עצמם אינם מתכוונים להתפטר מיוזמתם מהממשלה.