פגישת נתניהו-פומפאו

גורם מדיני על פגישת נתניהו - פומפאו: "ישראל קיבלה כמעט כל מה שביקשה"

הגורם הוסיף כי: "היו לישראל שמונה בקשות, שבע מהן נענו". במקביל הביע הגורם המדיני תקווה כי הונדורס תעביר את שגרירותה לירושלים בחודשיים הקרובים
עמיחי שטיין
02 בינואר 2019
14:51

"היו לישראל שמונה בקשות, שבע מהן נענו. ישראל קיבלה כמעט את כל מה שביקשה", כך אמר היום (רביעי) גורם מדיני בכיר בהתייחסו לפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לשר החוץ האמריקני מייק פומפאו. השניים נפגשו בשולי טקס ההשבעה של נשיא ברזיל. לדברי הגורם: "העניין היחיד שנותר בדיונים מהבקשות הללו הוא עסקת המטוסים עם קרואטיה". עוד הוסיף הגורם כי ראש הממשלה יצא מהפגישה בתחושה שיש לישראל השפעה בתחומים מסויימים וכי ישראל וארצות הברית מקדמים רעיונות שונים בנוגע לסוריה שיעזרו לישראל.


במקביל, הגורם המדיני הבכיר אמר כי הוא מקווה שהונדורס תעביר את שגרירותה לירושלים בחודשיים הקרובים ובמקביל ישראל תפתח שגרירות בהונדורס. הדברים נידונו בפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא הונדורס חואן אורלנדו ארננדס. עוד אמר הגורם כי הונדורס ביקשה מישראל "לפתוח פתח אצל ארצות הבית" ולכן נערכה פגישה משולשת בין נתניהו וארננדס לבין שר החוץ האמריקני פומפאו. "ישראל רוצה לסייע למדינות דרום אמריקה לפתור חלק מהבעיות בתחום המים, כלכלה ביטחון ולארצות הבית יש אינטרס בכך",  אמר הגורם.

הגורם התייחס גם לפגישה שקיים נתניהו עם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן. לדברי הגורם אורבן אמר לראש הממשלה נתניהו כי הונגריה מקדמת כעת תכנית חדשה בכל הנוגע למוזיאון השואה במדינה.