משה יעלון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יעלון רשם את מפלגתו - תל"ם: נחזיר את ישראל למסילה

שר הביטחון לשעבר כתב כי "זהו יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה". עוד נכתב בהודעה: "אני עושה זאת מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי"
יואב קרקובסקי
02 בינואר 2019
14:57

שר הביטחון לשעבר משה יעלון רשם היום (רביעי) את מפלגתו החדשה – תל"ם (תנועה לאומית ממלכתית) במטרה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "המטרה - להחזיר את ישראל למסילה", כתב בהודעה.

"זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה", כתב יעלון. בהודעה פירט השר לשעבר את תפקידיו האזרחיים והצבאיים, אותם עשה עבור המדינה. "אני עושה זאת מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי, פקודי ומפקדיי שנפלו במערכות ישראל ומתוך תחושת שליחות עליונה. אני גאה ונחוש לעמוד בראש", נכתב.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

עוד בהודעה: "האתגרים הפנימיים והחיצוניים הניצבים בפנינו מחייבים מנהיגות מחברת ומאחדת, מנהיגות מנוסה ואחראית שמסוגלת לתכנן ולבצע את מה שנחוץ בכל תחומי חיינו כאן ולהגן על זכותנו לחיות כאן בביטחון. הגיע הזמן למנהיגות אחרת! מנהיגות שתוכלו לסמוך עליה".

בשבת התייחס יעלון לפרסום בחדשות השבוע בכאן 11, לפיו הוא והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ירוצו ברשימה משותפת בבחירות הקרובות. "מה שמדווחים כרגע מבחינת חיבורים זו רק ההתחלה", אמר יעלון באירוע שבתרבות בחיפה, והוסיף: "גנץ ואני מדברים לא מהיום, עוד לפני שהוכרזו הבחירות, כדי להגיע לבסיס משותף וסדר יום משותף". 

ביום שישי פורסם כי יעלון וגנץ, יודיעו כי ירוצו לבחירות בשתי מפלגות, אך ברשימה אחת. יעלון הצהיר כי הוא מתכוון להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא יישב בקואליציה בראשותו.

גנץ הודיע בחמישי שרשם את מפלגתו החדשה שנקראת "חוסן לישראל". למפלגה צפויים להצטרף בשלב ראשון איש החינוך חילי טרופר, שהתמודד בעבר בפריימריז במפלגת העבודה וראש מועצת ירוחם לשעבר, מיכאל ביטון. גנץ טרם הודיע האם בכוונת המפלגה החדשה להתמודד בבחירות הקרובות לבד או שתחבור למפלגה אחרת.