אושרת קוטלר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עובדת בכלי תקשורת התלוננה כי אושרת קוטלר תקפה אותה; העיתונאית מכחישה

אשת התקשורת התייחסה לתלונה, שפורסמה באתר ynet, בעמוד הפייסבוק שלה: "לא היו דברים מעולם. כל טענותיה של התחקירנית הן עורבא פרח". במקביל, אלכס גלעדי משך את תביעת הדיבה שלו נגד קוטלר ונרי ליבנה
שני נחשוני וורד פלמן
02 בינואר 2019
16:27
עודכן ב 18:12

עובדת באחד מכלי התקשורת בארץ הגישה תלונה נגד העיתונאית אושרת קוטלר בגין תקיפה, כך פורסם היום (רביעי) באתר ynet. קוטלר התייחסה לתלונה בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: "היום הגישה נגדי תחקירנית שעבדה תחתיי תלונה על תקיפה. לפני שאבהיר כאן את הדברים אומר מיד, לא היו דברים מעולם. כל טענותיה של התחקירנית הן עורבא פרח. שקר וכזב".

במקביל, נשיא קשת לשעבר אלכס גלעדי משך היום את תביעת הדיבה שלו נגד אושרת קוטלר והעיתונאית נרי ליבנה. גלעדי משך את התביעה לאחר הליך גישור שהתקיים בין הצדדים, ובמסגרתו הצהיר כי אינו זוכר את האירועים משנת 1994 שאותם תיארה קוטלר בשידור. על פי ההסדר נקבע כי שלושת הצדדים לא יוסיפו להתבטא בעניין מעבר לנוסח שהוסכם על השלושה.

גלעדי הבהיר כי התנהגות כזאת אינה מאפיינת אותו ולא הייתה לו כל כוונה לפגוע בגברת קוטלר. נוכח הבהרה זו בא עניין זה מבחינת הצדדים אל קיצו ובהתאם - תביעתו של גלעדי תמחק מבלי יכולת להשיבה בשנית.

פרקליטיו של אלכס גלעדי, עוה"ד אמיר טיטונוביץ ואפרת עקל-אזולאי, מסרו כי "מר אלכס גלעדי, הנו אדם הגון וישר-דרך, והוא הורה לנו להקפיד בכך, קלה כחמורה. לפיכך, לבד מהעברתו אליכם של הסדר הגישור המלא, על הצהרות הצדדים לו, לא נוכל להוסיף דברים. אנחנו מצרים על כך, שהגברות הנכבדות קוטלר וליבנה אינן נוהגות כמרשנו, גלעדי, והצטערנו לגלות, באמצעי התקשורת השונים, תגובות שלהן, שאינן הולכות יד ביד עם התחייבותן האמורה".

לפני יותר משנה, בעיצומו של קמפיין "מי-טו", פרסמה קוטלר בערוץ עשר שגלעדי הטריד אותה מינית. לאחר מכן פרסמה ליבנה בעיתון הארץ עדות דומה. בעקבות הדברים גלעדי השעה את עצמו מתפקידו כנשיא קשת, ובחודש ינואר אשתקד פורסם כי גלעדי תובע את קוטלר ואת ליבנה בסך של שני מיליון שקלים.

בכתב התביעה טענו אז עורכי דינו של גלעדי כי במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו, ו"בכוחות משותפים" הפכו את חייו של גלעדי מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון. מקשת טרם נמסרה תגובה.