דריכה על דגל ישראל בעזה
צילום: פלאש 90

דיווח בירדן: דגל ישראל יונח במקומות נוספים - כדי שאפשר יהיה לדרוך עליו

לפי עיתון ירדני שמועצת האיגודים המקצועיים החליטה להניח את דגל ישראל בכניסות לכל סניפיה. זאת לאחר ששרת ההסברה בממלכה דרכה על הדגל בתחילת השבוע ועוררה סערה
סולימאן מסוודה
03 בינואר 2019
09:55

העיתון הירדני "ראי אל-יום" מדווח הבוקר (חמישי) על צעד נוסף בממלכה אחרי הדריכה על דגל ישראל. לפי הדיווח, מועצת האיגודים המקצועיים החליטה להניח את דגל ישראל בכניסות לכל סניפי האיגודים במחוזות בירדן. זאת בכדי שעוברים ושבים יוכלו לדרוך על הדגל בכניסה וביציאה מהמשרדים.

על  הצעד הוחלט בעקבות הסערה שעוררה השבוע שרת ההסברה של ירדן, שדרכה על דגל ישראל בדרכה לדיון עם האיגודים המקצועיים בעמאן. יוזמי הצעד, כך על פי הדיווח, החליטו להרחיב את הנחת הדגלים בעקבות המחאה החריפה שהגישה ישראל לירדן.


בעקבות התקרית בתחילת השבוע זומן שגריר ירדן בישראל לשיחת נזיפה במשרד החוץ. שרת ההסברה הגיעה לבניין כדי להשתתף בפגישה של ממשלת ירדן עם ראשי האיגודים. במקביל, בכלי תקשורת בירדן תהו מדוע ראש הממשלה, עומאר רזאז, החליט להגיע לישיבה מכניסה צדדית ולא מהכניסה שבה הוצב הדגל.

בין שתי המדינות שוררת מתיחות לאחר שבחודש אוקטובר האחרון ירדן העבירה הודעה לישראל, לפיה היא מסיימת את הסכם החכירה עם ישראל על השטחים אל-באקורה ואלר'מר, שנמצאים סמוך לצופר ונהריים בעמק הירדן ודורשת לקבל את השטחים לחזקתה. משרד החוץ הירדני מסר למקבילו הישראלי שני מזכרים בדבר ההחלטה על סיום ההסכם, שנחתם עם חתימת הסכם השלום בין המדינות ב-1994.

תגיות:
ירדן