חקירת רצח העיתונאי ג'מאל ח'אשוקג'י בטורקיה
צילום: אי-פי

נפתח המשפט ברצח העיתונאי הסעודי: "טורקיה לא ענתה על שאלות"

בית המשפט בסעודיה ערך דיון ראשון בעניינם של 11 מעורבים ברצח ג'מאל ח'אשוקג'י בקונסוליה באיסטנבול. התביעה דורשת להטיל עונש מוות על 5 מהם, ומתחה ביקורת על הרשויות בטורקיה
סולימאן מסוודה
03 בינואר 2019
12:29

משפט של 11 חשודים ברצח העיתונאי ג'מאל ח'אשוקג'י לפני כשלושה חודשים באיסטנבול יצא היום (חמישי) לדרך בסעודיה. כפי שכבר הודיע מראש, התובע הכללי הסעודי מסר כי הוא דורש להטיל עונש מוות על חמישה מהמעורבים בפרשה. 

במהלך הדיון הראשון במשפט, משרד התובע הכללימתח ביקורת על התנהלות הרשויות בטורקיה, שבשטחה בוצע הרצח שעורר הדים רבים בעולם. "עד לרגע הזה הם לא מסרו לנו תשובות לשאלות בנוגע לחקירה", האשים התובע.

ח'אשוקג'י עלה השבוע שוב לכותרות, אחרי שענקית הסטרימינג "נטפליקס" הסירה פרק בקומדיה שמבקרת את סעודיה ועוסקת בחיסולו של העיתונאי. בריאד התלוננו בפני הרשת על הפרק השני בסדרה "אקט פטריוטי עם חסן מינהאג'", שבו נמתחה ביקורת על יורש העצר, מוחמד בן סלמאן, בין השאר על רקע פרשת ח'אשוקג'י. בנטפליקס אישרו שהפרק הוסר לבקשת הממלכה.

בתחילת השבוע, פרסמה רשת אל-ג'זירה תמונות חדשות לטענתה של חברי הצוות שרצח את ח'אשוקג'י בקונסוליה באיסטנבול. בתיעוד הם נראים כביכול מעבירים מזוודות, שלפי הערכות הכילו חלקים מגופתו של העיתונאי. ברשת הקטרית טענו שבתמונות נראה גם מפקד צוות החיסול, מאהר אל-מוטריב, כשהוא יורד מרכב שחור שהסיע אותו ונוספים, אחרי שגופתו של ח'אשוקג'י בותרה.