צילום: פלאש 90

היועמ"ש: "מיליונים לא יקבלו את העמדת רה"מ לדין? אמירה חסרת אחריות"

אביחי מנדלבליט התייחס בביטול לאמירות של ח"כ דודי אמסלם בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בחיפה. נשיאת העליון מתחה ביקורת מרומזת על שרת המשפטים: "יש לאפשר לבתי המשפט לעשות את מלאכתם במקצועיות ובאופן ענייני"
חן ביאר
03 בינואר 2019
19:42

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס היום (חמישי) לדבריו של ח"כ דוד אמסלם, שטען כי 'אם נתניהו יועמד לדין - מיליונים לא יקבלו זאת', ואמר כי מדובר ב"אמירות חסרות אחריות". את הדברים אמר מנדלבליט בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בחיפה.

בתוך כך, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות מתחה בכנס ביקורת מרומזת על שרת המשפטים איילת שקד, ואמרה כי "יש לאפשר למערכת בתי המשפט בישראל לעשות את מלאכתם במקצועיות ובאופן ענייני".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"במערכת המשפט בישראל אין שופטים 'ימניים' או שופטים 'שמאלניים', אין שופטים 'שמרניים' בכל עניין ועניין ואין שופטים 'אקטיביסטיים' בכל עניין ועניין", אמרה חיות, והוסיפה כי "ממש כשם שחזקה על השופטים המתמנים כי ידעו לנתק את 'חבל הטבור' בינם ובין מי שתמכו במועמדותם, כך יש לצפות מאותם התומכים כי ינתקו גם הם את אותו החבל בקצה שלהם ויאפשרו למערכת בתי המשפט ולשופטי ישראל לעשות את מלאכתם במקצועיות ובאופן ענייני על פי הדין ללא מורא וללא משוא פנים".