פינוי בעמונה
צילום: דוברות מטה בנימין

הרמטכ"ל זימן לבירור את המזכיר הצבאי של רה"מ בגלל פינוי עמונה

תת אלוף בלוט זומן לבירור משום שלא העביר בזמן את הנחיית נתניהו שלא לפנות את שני המבנים במאחז עמונה, ועשה זאת לאחר שכבר החל הפינוי, בו התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לנערים
מערכת כאן חדשות
04 בינואר 2019
07:50

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט זימן היום (שישי) לבירור את המזכיר הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תת-אלוף אבי בלוט, משום שלא העביר בזמן את הנחיית נתניהו שלא לפנות אתמול את שני המבנים במאחז עמונה. בלוט העביר את ההנחייה רק לאחר שכבר החל הפינוי.


אמש דווח כי מפקד פיקוד המרכז, האלוף נדב פדן, הודיע שלשום להנהגת עמונה על מועד הפינוי ובכך איפשר לה להזעיק למקום מאות נערים. דובר צה"ל הסביר שכדי לאפשר פינוי מרצון של המבנים, התקיים שיח עם ראשי המועצות. לדבריו, בצה"ל התריעו כי אם המבנים לא יפונו תוך פרק זמן מוגדר - כוחות הבטחון יפעלו לפנותם בכוח.

בעימותים שפרצו אתמול בין צעירים לבין כוחות הביטחון במאחז שבבנימין, נפצעו קל לפחות שישה שוטרים ושלושה נערים. כוחות מג"ב הגיעו למקום כדי לפנות שני קראוונים, שהוצבו לפני כשלושה שבועות לאחר שהתושבים טענו כי רכשו כחוק את האדמות. כ-200 נערים התבצרו בקראוונים, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר השוטרים.

תגיות:
אבי בלוט