כוחות אמריקניים בסוריה
צילום: אי-פי

גורם אמריקני בכיר: "ארה"ב לא עוזבת את המזרח התיכון"

הבכיר התייחס לביקורו של שר החוץ פומפאו באזור בשבוע הבא. הגורם ציין שהשר ידגיש לשותפות שארה"ב נשארת, "למרות הדברים שנאמרו בעקבות ההחלטה לסגת מסוריה
נתן גוטמן ויותם רוזנוולד
04 בינואר 2019
19:14

גורם בכיר במשרד החוץ האמריקני הבהיר היום (שישי) כי ארצות הברית לא עוזבת את המזרח התיכון "למרות דברים שנאמרו בעקבות ההחלטה לסגת מסוריה". הבכיר התייחס לביקורו של שר החוץ מייק פומפאו באזור בשבוע הבא וציין כי השר ידגיש ש"אנחנו לא הולכים לשום מקום" לשותפות של ארצות הברית באזור.

במשרד החוץ ציינו כי אין לארצות הברית לוח זמנים לנסיגה מסוריה. ״הנשיא החליט שניסוג אבל שזה יעשה באופן מחושב ומתואם עם בנות הברית, באופן שלא יצור ריק אותו יכולים הטרוריסטים לנצל״, אמר הבכיר. עוד נאמר כי ארצות הברית מאמינה שיש להמשיך בלחץ כלכלי ומדיני על משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד כדי להשיג את מטרות ארצות הברית - בהן הוצאת כל כוחות איראן ומניעת התבססות ארגוני טרור במדינה.

בשיחותיו ידגיש פומפאו כי המשטר האיראני הוא הסכנה הגדולה לאזור וכי ארצות הברית רוצה בשיתוף פעולה עם מדינות המזרח התיכון כדי לעמוד מול איראן. פומפאו יבקר בירדן, מצרים, בחריין, אבו דאבי, איחוד האמירויות, קטאר, סעודיה עומאן וכוויית. הוא ישא נאום בקהיר שיציג את מדיניות ארצות הברית כלפי המזרח התיכון. בשיחותיו בסעודיה יעלה השר האמריקני גם את רצח העיתונאי ג׳מאל חשוקג׳י ולדברי הבכיר במשרד החוץ, השר ״ימשיך לדחוף לשקיפות ואחריות מצדם של הסעודים״ ושהאחראים לרצח יזוהו ויטופלו משפטית.

תגיות:
סוריה