בולטון בירושלים, בשנה שעברה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בולטון יעלה בפני נתניהו: חשש בארה"ב ממעורבות סין בנמל חיפה

היועץ לביטחון לאומי של טראמפ צפוי גם להציג מסר מרגיע בכל הקשור לנסיגת צבא ארה"ב מסוריה. לפי שעה, אין החלטה להסיג כוחות אמריקניים מבסיס א-תנף שבגבול עיראק
גילי כהן
05 בינואר 2019
21:20

ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, צפוי להעלות מחר (ראשון) בפגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו את החשש האמריקני מפני המעורבות הסינית בנמל חיפה. כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11.

לפני כמה שבועות נחשף בכאן חדשות שהקבינט המדיני ביטחוני קיים דיון מיוחד בנושא המעורבות הסינית בישראל. הוחלט להקים צוות משותף לשב"כ, למשרד האוצר ולמטה לביטחון לאומי לבחון השקעות זרות בישראל.


כמו כן, בולטון צפוי להציג מסר מרגיע בכל הקשור לנסיגת צבא ארצות הברית מסוריה. לפי שעה, אין החלטה להסיג כוחות אמריקניים מבסיס א-תנף שבגבול עיראק-סוריה. דברי בולטון מצטרפים אל אלה של גורם בכיר במשרד החוץ האמריקני אתמול, שהבהיר כי ארצות הברית לא עוזבת את המזרח התיכון"למרות דברים שנאמרו בעקבות ההחלטה לסגת מסוריה". הבכיר התייחס לביקורו של שר החוץ מייק פומפאו במזרח התיכון בשבוע הבא וציין כי השר ידגיש ש"אנחנו לא הולכים לשום מקום" לשותפות של ארצות הברית באזור.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בולטון עצמו צייץ אחר הצהריים אחרי נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון: "אני מצפה לפגוש בכירים ישראלים מחר ולדון איתם בנושאים בהם יש לנו אינטרסים משותפים, כולל המחויבות הבלתי נגמרת של ארצות הברית לביטחון ישראל".