הממשלה אישרה: 50 מיליון שקל לטיפול באלימות במשפחה

התקציב יועבר ליישום המלצות ועדה בנושא ב-2019, וימומן באמצעות קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה. נתניהו: "מתחילים להתמקד בתוקפים ולא רק בקורבנות". כחלון: "האלימות כלפי נשים – מכה חברתית"
מיכאל שמש
06 בינואר 2019
11:44

הממשלה אישרה היום (ראשון) הקצאה של 50 מיליון שקלים לתקצוב המלצות הוועדה למאבק באלימות במשפחה ל-2019. מתוך הסכום, 30 מיליון שקלים יוקצו באמצעות קיצוץ רוחבי בתקציבי המשרדים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה, והדגיש כי המיקוד יהיה בתוקפים. "עד היום לא היה טיפול בתוקפים. היום אנחנו מתחילים להתמקד בהם, ולא רק בקורבנות. אנחנו מטפלים גם בקורבנות, אבל קודם כל מוכרחים לטפל גם בצד התוקף", אמר נתניהו והוסיף: "זו רק ההתחלה".

שר האוצר, משה כחלון, אמר לקראת אישור התוכנית כי "האלימות כלפי נשים היא מכה חברתית שצריך להילחם בה בכל האמצעים האפשריים. נמשיך לתמוך במהלכים שיוצעו במשרדי הממשלה כדי למגר את האלימות הזו, וייתנו את הביטחון שמגיע לכל בית בישראל".

הוועדה הבין-משרדית שהוקמה לטיפול בתופעת האלימות במשפחה המליצה על כמה צעדים. בין השאר, התוכנית שאושרה בממשלה תכלול הרחבה של המענה במרכזי יום לטיפול בגברים אלימים; הקמה של שני מרכיז חירום והגנה רב-תחומיים לנפגעי אלימות במשפחה; פיתוח כלים והכשרות לאנשי מקצוע; הקמת מרכז מחקר וצעדים נוספים.

תגיות:
רצח נשים