ירון ורשבסקי בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ירון בצלאלי: "מאוכזבים מבית המשפט, השופט נתן להם פרס"

אחרי דחיית ערעור המהנדס, אביה של הילה בצלאלי, שנהרגה בקריסת גשר התאורה בהר הרצל, מוחה על הוענש הקל למעורבים בפרשה. "הוא לא ביקש סליחה. אני מקווה שהוא יערער ובעליון יקבל את העונש שהוא צריך לקבל"
בחצי היום
06 בינואר 2019
15:07

ירון בצלאלי, אביה של הילה שנהרגה בקריסת גשר התאורה בהר הרצל לפני שש שנים, אומר היום (ראשון) כי הוא מאוכזב מהעונש שנגזר על אורן ורשבסקי, מהנדס שהיה אחראי על הגשר – תשעה חודשי מאסר בפועל. בריאיון בתוכנית "בחצי היום" אמר בצלאלי לאסתי פרז: "זה אבסורד. היינו צריכםים להגיע לבית המשפט מחוזי כדי לקבל את תשעת חודשי המאסר האלה".

האזינו לריאיון עם ירון בצלאלי ב"בחצי היום":

בצלאלי הביע תקווה שהמהנדס "יערער ובעליון יקבל את העונש שבדיוק הוא צריך לקבל. 9 חודשים זה מעט", אמר בצלאלי. "ליווינו את המשפט שעות על גבי שעות וראינו כל עד שעלה. הכול היה רשלנות. השופט הרשיע אותם בהכול ובסוף נתן להם פרס. אנחנו מתנחמים בנחמה קטנה שהוא ייכנס לתשעה חודשי מאסר ויהיה לו זמן לחשוב ולדעת מה הוא עשה לנו ואיך הוא הרס אותנו. הוא לא ביקש סליחה. לא דיברנו אתו".

לדברי בצלאלי אנחנו חיים במדינה של "סמוך על סמוך". הוא אמר כי ורשבסקי היה מהנדס שהיה  חותמת גומי, כלשונו. "הוא לא צריך לבוא ולבדוק ולעשות. הוא לא צריך לעשות שום דבר, הוא היה צריך רק לחתום על מסמכים. אם מישהו הזמין אותו לחתום זה היה ב-700 שקלים דרך הטלפון ו-1,500 שקלים אם היה מגיע למקום. חצי שעה לפני שנפל הגשר היו שם 300 תלמידים שרקדו ואנשי משמר הכנסת. הוא היה צריך ללכת להביא את הילדים שלו והוא הלך. התקשרו אליו רבע שעה לפני כן ואמרו לו שהגשר מתנדנד והוא אמר שהוא כבר לא שם. אם רק היה אומר להם: 'תוציאו קודם כול את כל הצועדים החוצה'. כשהוא חזר כבר חרב עלינו עולמנו".

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום את הערעור שהגיש אורן ורשבסקי. במקום 400 שעות שירות לתועלת הציבור שהוטלו עליו, ורשבסקי יישא עונש מאסר בפועל של תשעה חודשים. בעקבות הפסיקה, המהנדס שוקל לבקש להגיש ערעור נוסף, הפעם לבית המשפט העליון.

אמה של בצלאלי, סיגלית, אמרה בתגובה להחמרת עונש: "אני חושבת שאולי זה עונש לא מספיק ומזערי, אבל זה עונש של צדק. האדם הזה היה חייב לשבת בכלא. לא היה לי רגע אחד שחששתי שזה לא מה שיהיה. הייתי בטוחה שידחו את הערעור שלו ויקבלו את של הפרקליטות". היא הוסיפה: "היום בית המשפט עשה את הצדק". על האפשרות שיפנה לעליון אמרה: "אשמח שיגיש ערעור, כי אני בטוחה שהוא יקבל עוד יותר מזה".

עורך הדין אורון שוורץ, סנגורו של ורשבסקי אמר: "האסון השאיר אחריו משפחה מרוסקת וגם נאשמים מרוסקים. צריך לזכור שבאסון כזה אין באמת אנשים רעים וכדרכם של אסונות זו טרגדיה. במידת הצורך נמשיך ונאתגר את פסק הדין בבית המשפט העליון. העונש איננו חורג מאמות המידה של עונשים של גרימת מוות ברשלנות".